• Odbierz prezent
Road Studio na CrowdConnect. Co warto wiedzieć o spółce?

Spółka z branży gier Road Studio rozpoczęła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect. Od 16 lutego rozpoczną się zapisy w ramach transzy dla inwestorów indywidualnych. Spółka ma w planach także wejście na rynek NewConnect. Jak wyglądają szczegóły emisji? Na co spółka zamierza przeznaczyć pozyskane środki? Jak wygląda model biznesowy i dalsze plany spółki?

 

Czym zajmuje się spółka Road Studio?

Road Studio S.A. z siedzibą w Warszawie jest spółką z branży gier. Spółka jest developerem symulacyjnych gier wideo o tematyce motoryzacyjno-survivalowej, opartych na motywie podróży. Spółka wybrała tę tematykę ze względu na dużą popularność wśród graczy. W swych grach spółka wyróżnia trzy segmenty: symulatory prowadzenia pojazdów ciężarowych, symulatory związane z motocyklami oraz inne gry związane z branżą. Obecnie prowadzone są prace nad grami: Alaskan Truck Simulator, American Motorcycle Simulator i Car Wash Simulator (symulator myjni samochodowej). Spółka dostrzega potencjał cross-marketingu wynikającego ze zbieżnej tematyki swych gier, który powinien zoptymalizować koszty promocji. Spodziewa się również budowania popularności nowych produkcji w oparciu o sukcesy wcześniejszych gier o podobnej tematyce. Motyw podróży od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością w różnych grach, czego przykładem może być seria Truck Simulator autorstwa czeskiego studia SCS Software. Warto wspomnieć, że w grach SCS Software gracz ma okazję wcielić się w rolę kierowcy tira, który ma przed sobą długą drogę. Nie jest nudno, gdyż w grze „Euro Truck Simulator 2” przemierza kraje Europy, a w „American Truck Simulator” liczne amerykańskie stany i miasta. Czeskie studio ma się czym pochwalić: ponad 11 mln sprzedanych egzemplarzy najpopularniejszych gier z serii, ponad 95% pozytywnych ocen graczy na platformie Steam oraz ponad 100 DLC.  Szacowana łączna sprzedaż wszystkich gier oraz dodatków SCS Software to około 25 mln.

Model biznesowy Road Studio zakłada stworzenie globalnie rozpoznawalnej marki na wzór SCS Software.

Większościowym akcjonariuszem Road Studio jest spółka Movie Games, notowana na rynku NewConnect, która jednocześnie pełni rolę wydawcy gier. Udział Movie Games w kapitale spółki wynosi 67,81%. Obie spółki wspólnie pozyskują partnerów do współpracy przy kolejnych grach. Jednym z nich jest Discovery, na którego licencji powstaje Alaskan Truck Simulator. Celem tej współpracy jest wierne odzwierciedlenie dzikich terenów Ameryki Północnej.

 

Gry Road Studio

Alaskan Truck Simulator

Gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę kierowcy ciężarówki w trudnym i niebezpiecznym środowisku. Obecnie na grę oczekuje 130 tys. użytkowników platformy Steam. Niewątpliwie mocnym atutem gry jest współpraca z Discovery. Gra jest już w finalnej fazie produkcji.

 

American Motorcycle Simulator

W tej grze gracz będzie miał do pokonania słynną drogę Route 66 z Chicago do Los Angeles za kierownicą kultowych motocykli, odbywając podróż przez różnorodne rejony Stanów Zjednoczonych. Dodatkową atrakcją jest możliwość naprawiania i ulepszania motocykli. Obecnie wishlista na platformie Steam liczy sobie 45 tys. oczekujących. W tym momencie prace nad grą są zrealizowane na poziomie 60%.

 

Emisja akcji na CrowdConnect

9 lutego spółka Road Studio rozpoczęła publiczną ofertę akcji nowej emisji w ramach crowdinvestingu na platformie CrowdConnect. Pierwsza transza w wysokości 1 mln zł jest przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych. Druga transza rozpocznie się 16 lutego i będzie skierowana do inwestorów indywidualnych. Wartość tej transzy również wyniesie 1 mln zł. Firmą pośredniczącą w procesie oferowania akcji jest Dom Maklerski INC. Spółka zadeklarowała, że zakończenie rundy finansowania pozwoli jej na rozpoczęcie procesu wprowadzenia wyemitowanych akcji na rynek NewConnect. Debiut może mieć miejsce w 2021 r.

 

Cele emisji

Spółka ma zabezpieczone środki finansowe na produkcję gier, których wydanie jest planowane w 2021 r. Celem spółki jest jednak wydawanie kolejnych gier i rozszerzenie portfolio. W ramach emisji spółka zamierza pozyskać łącznie 2 mln zł. Cele emisyjne spółki są następujące:

1. Produkcja kolejnej gry z serii Truck Simulator. Przewidywane nakłady wyniosą do 600 000 zł.

2. Realizacja planowanego projektu w ramach współpracy z DRAGO entertainment. Na ten cel spółka również zamierza przeznaczyć do 600 000 zł.

3. Projekt realizowany we współpracy ze znanym sportowcem. Przewidywane nakłady są szacowane na kwotę do 800 000 zł.

Zaplanowane cele spółka zamierza zrealizować w 2022 r.

Najważniejsze informacje związane z emisją akcji przedstawia poniższa tabela:

 

Parametry emisji

Cena za 1 akcję/liczba akcji

50 zł / 40.000 akcji na okaziciela serii C

Wartość oferty oraz procent kapitału

2.000.000 zł / 3,51%

Wycena po emisji

57,0 mln zł

Próg emisji

20.000 akcji serii C / 1.000.000 zł

Główny cel oferty

Produkcja nowych tytułów

Docelowy rynek notowań akcji

NewConnect

Planowany termin wprowadzenia akcji serii C na

NewConnect

Do końca 2021 r.

Termin oferty

I transza 9.02 do 15.02 (20.000 akcji)

II transza 16.02 do 23.02 (20.000 akcji)

Miejsce udostępnienia informacji o warunkach emisji

emisja.roadstudio.pl

Źródło: materiały informacyjne Road Studio

 

Czynniki ryzyka

Spółka jest obecna stosunkowo krótko na rynku. Najważniejsze, a więc sprzedaż gier dopiero jest w planach. Na razie niezaudytowane wyniki finansowe za 2020 r. wyglądają następująco:

Wyniki Road Studio

Źródło: materiały informacyjne Road Studio

Patrząc na wyniki, warto mieć na uwadze, że spółka jak do tej pory dopiero poniosła nakłady, a na przychody ze sprzedaży jeszcze trzeba będzie poczekać. Nie jest to niczym dziwnym w przypadku tak młodej spółki. Wśród czynników ryzyka należy przede wszystkim wymienić krótką historię działalności emitenta, ryzyko braku sukcesu gier oraz ryzyko związane z możliwymi opóźnieniami przy realizacji projektów. Spółka dopiero buduje rozpoznawalność na rynku. Sukces pierwszej gry z poszczególnych serii prawdopodobnie wpłynie na potencjał sprzedażowy kolejnych gier. Do mocnych stron spółki można zaliczyć popularność tematyki gier i sprawdzony model biznesowy.

Niniejszy tekst nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej.

Oglądaj wywiad z Prezesem Zarządu Road Studio Maciejem Nowakiem

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk