• Odbierz prezent
Ripple (XRP) zyskuje ponad 100% w 5 dni! Bitcoin (BTC) w drodze na nowe szczyty

Niezwykle emocjonująca końcówka roku w wykonaniu kryptowalut. Bitcoin konsekwentnie pnie się do góry i test historycznego szczytu wydaje się tylko kwestią czasu. Gwiazdą ostatnich dni jest Ripple, zyskując ponad 100% w ciągu ostatnich 5 dni.

Bitcoin blisko historycznych maksimów

Poziom 20000$ pewnie pamiętają dobrze wszyscy, którzy interesują się kryptowalutami. Niemal tyle płacono za 1 Bitcoina w grudniu 2017, kiedy to najsłynniejsza z kryptowalut osiągała szczyt notowań. Dokładnie rok później Bitcoin kosztował już tylko nieco ponad 3200$ i większość wróżyła jego rychły koniec. Pieniądze lubią ciszę mówiły stare inwestorskie porzekadło i tak było z BTC. Pod koniec czerwca kosztował już ponad 13 tys. $, by znów spaść poniżej 4 tys. w marcu 2020. To właśnie od zakończenia panicznej wyprzedaży związanej z koronawirusem rozpoczął się stabilny ruch wzrostowy na Bitcoinie. Kurs wybija wszelkie formacje i poziomy oporu i nie wykonuje w zasadzie większych korekt w ostatnim czasie, które umożliwiłyby dołączenie się do wzrostów. Obecnie najbardziej logiczny poziom wsparcia to rejony 17200-17300 a opór to oczywiście okrągłe 20000$.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC.V), interwał dzienny

Szał zakupów na Ripple (XRP)

XRP w ciągu ostatnich 5 dni podrożał z poziomu 0.30 do 0.61 osiągając dzisiejsze maksimum na 0.84. Patrząc historycznie dotychczasowe maksimum na tej kryptowalucie to niecałe 3.30$ osiągnięte w styczniu 2018. Najbliższy opór to okrągły poziom 1.00. Ciekawe miejsce do dołączenia się do wzrostów to poziom 0.50 będący dawnym oporem dla ceny. Jeśli obecna dynamika na kryptowalutach się utrzyma, zapowiada się ciekawa końcówka tego roku i początek przyszłego. Oczywiście ze względu na duża zmienność rynku kryptowalut należy odpowiednio dobrać wielkość pozycji i stosować zasady zarządzania ryzykiem.

 Wykres 2. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk