• Odbierz prezent
Ripple ujawnia nowy korytarz ODL dla Japonii i Filipin

Ripple ogłosiło swój najnowszy korytarz płynności na żądanie (ODL), który będzie obsługiwał połączenia między Japonią a Filipinami.

Japoński gigant transferów pieniężnych SBI Remit Co. połączył siły z filipińską platformą płatności mobilnych Coins.ph, aby zrewolucjonizować powolny i kosztowny proces przekazów pieniężnych pomiędzy tymi dwoma krajami.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Ripple, obywatele Filipin generują każdego roku przekazy pieniężne z Japonii do swojego kraju o wartości 1,8 miliarda dolarów. Mając to na uwadze, Coins.ph i SBI Remit, wraz ze swoją spółką zależną zajmującą się handlem kryptowalutami SBI VC Trade, będą korzystać z usługi ODL firmy Ripple, aby zapewnić szybsze i bardziej przystępne cenowo opcje przekazów pieniężnych.

Dokładniej rzecz biorąc, usługa umożliwi firmom korzystanie z płynności XRP. W ten sposób, będzie to wykorzystywane jako waluta pomostowa i wyeliminuje pre-funding.

Ripple wykonuje ruchy w regionie Azji i Pacyfiku

Oświadczenie firmy wskazuje również, że będzie to pierwsze wdrożenie usługi ODL na żywo przez Ripple w Japonii. Nie jest to jednak jej pierwszy ruch na rynku Azji i Pacyfiku w tym roku. Sieć przekazów pieniężnych nawiązała podobne partnerstwo i korytarze ODL z udziałem Tranglo w Malezji już w marcu. Następnie w kwietniu nawiązała kolejną współpracę z australijską firmą Novatti.

Ripple opisał ten nowy rozwój w Japonii jako część swojego “eksplozywnego wzrostu” w regionie. Konkretnie, odnotowano 130% wzrost transakcji w regionie Azji i Pacyfiku w ujęciu rok do roku.

Sprawa SEC ciągnie się dalej

Wszystko to wydaje się być dobrą wiadomością dla Ripple w regionie Azji i Pacyfiku. Jednak w Stanach Zjednoczonych jest bardziej chaotycznie, ponieważ firma nadal zmaga się z regulatorami.

Ich bitwa prawna z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) trwa nadal, a firma zaciekle utrzymuje, że jest niewinna jakichkolwiek wykroczeń. Amerykański regulator po raz pierwszy złożył pozew przeciwko Ripple Labs w grudniu 2020 roku, twierdząc, że firma naruszyła prawo papierów wartościowych, pozyskując ponad 1 miliard dolarów ze sprzedaży XRP.

Niedawno Ripple wysłało nowy list do sędziego, starając się o oddalenie pozwu. W piśmie tym powołała się na własne uwagi SEC; poczynione w związku z rozstrzygniętym pozwem przeciwko brytyjskiej firmie blockchain Coinschedule. Podobna sprawa, ponieważ ona również dotyczyła naruszeń papierów wartościowych.

Odpowiedzialni za te uwagi przedstawiciele SEC, komisarze Hester Peirce i Elad Roisman, uzasadniali, że w przypadku Coinschedule cyfrowe aktywa były papierami wartościowymi. Tymczasem obrońcy Ripple argumentowali, że niepewność co do tego, które aktywa mogą, a które nie mogą być uznane za papiery wartościowe, była istotna dla sprawy. Współzałożyciel Ripple, Brad Garlinghouse, zdefiniował XRP jako towar.

BeInCrypto Polska - Ripple ujawnia nowy korytarz ODL dla Japonii i Filipin


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk