• Odbierz prezent
Ripple promowany przez Snoop Dogga

Celebryci coraz częściej angażują się w projekty związane z kryptowalutami. Tym razem, uwaga zostanie zwrócona ku Ripple. Snoop Dogg wystąpi podczas wieczoru z Ripple w Nowym Jorku. XRP Community Night odbędzie się 15 maja. Przedsiębiorstwo zaanonsowało gwiazdę wieczoru w komunikacie prasowym. Pojawiają się spekulacje, jakoby Ripple mogło zainteresować się współpracą z przemysłem muzycznym.

 

XRP Community Night

Ripple, tak jak wiele branżowych przedsiębiorstw i startupów zauważyło, że najlepszym sposobem na promocje jest wykorzystanie wizerunku celebryty. Tym razem będzie to koncert dedykowany dla ekskluzywnego grona gości podczas New York Blockchain Week, zaplanowanego na maj. Ten specjalny koncert, to inicjatywa społeczności Ripple, podczas której CEO chce podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt. Impreza skierowana jest dla zaproszonych gości, którzy promowali XRP, rozbudowywali platformę, ulepszali ją i starali się, aby XRP zostało rozpowszechnione.

Szczególne podziękowania należą się tym, którzy budują płynność, prowadzą transakcje, rozwijają XRP, znajdują w xRapid płynność, dzielą się dobrym słowem o XRP, mamy dla was coś specjalnego” - czytamy w komunikacie Ripple

Ripple oprócz grona zaproszonych gości, wychodzi z inicjatywą dla osób zainteresowanych wzięciem udziały w imprezie. Przygotowano dziesięć biletów, które można wygrać w zorganizowanych przez Ripple konkursach: Twitter Trivia i Make the Mem.

 

Snoop Dogg i kryptowaluty

To nie przypadek, że raper będzie występować podczas kryptowalutowej fety w Nowym Jorku. Snoop Dog już pięć lat temu poinformował swoich fanów na twitterze o możliwości zakupu jego muzyki przez Bitcoiny, mimo że kryptowaluty nie przeżywały jeszcze wtedy swojej świetności, a cena Bitcoina nie zapowiadała wówczas jego późniejszych szczytów. W tym roku Snoop Dogg niejednokrotnie wspominał na Twitterze o kryptowalutach i projektach z nimi związanymi.

 

Teraz Snoop Dogg będzie gwiazdą wieczoru z Ripple podczas nowojorskiego tygodnia z blockchain. Snoop Dog wystąpi na żywo. Event organizowany jest dla specjalnego grona odbiorców, biletów nie można nabyć. Tak jak już wspominałam, Ripple rozda jeszcze dziesięć biletów, o których informuje na Twitterze.

 

Czy Ripple wejdzie w przemysł muzyczny?

Wielu podejrzewa, że Ripple może chcieć wejść w partnerstwo z przedstawicielami przemysłu muzycznego. Wnioski takie są wysnuwane na podstawie poczynań Ripple i współpracy z licznymi instytucjami, na ten moment technologicznymi i finansowymi. Obecnie, pozostaje tylko gdybanie, występ Snoop Dogga, nie jest jeszcze dowodem na zainteresowanie współpracą chociażby z nim samym. Być może Ripple pójdzie w ślady innych startupów i zainteresuje się współpracą ze środowiskiem rozrywkowym.

Koncert, podczas Ripple Community Night, jest głośno komentowany w mediach. To zabieg marketingowy z dużym rozmachem. Ripple w ciągu najbliższych pięciu lat chce poszerzyć listę swoich partnerów, jak na ten moment mowa tu o partnerach bankowych.

 

Muzycy, sportowcy mówią głośno o swoim zainteresowaniu kryptowalutami. Chociażby Lionel Richie, który podczas Super Bowl promował Bitcoin Futures. Michael Owen tworzy własną kryptowalutę OWN Coin. Mel B, która sprzedaje swoje tracki za Bitcoiny. Paris Hilton, która choć nie grzeszy inteligencją również kilkakrotnie mówiła o swoim zainteresowaniu kryptowalutami.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk