• Odbierz prezent
Ripple odwołuje się do oświadczenia komisarzy SEC w sprawie Coinschedule w celu oddalenia sprawy
fot. freepik.com

Prawnicy reprezentujący Ripple Labs wysłali list do sędziego prowadzącego proces z SEC, wskazując na uwagi poczynione przez dwóch komisarzy SEC w innej sprawie. Ripple wystrzelił kolejną salwę w pozwie ze Zjednoczoną Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), tym razem powołując się na własne uwagi komisarzy SEC w celu oddalenia sprawy. W liście wysłanym do sędziego Analisa Torres, obrońca Ripple powiedział, że istnieje dodatkowa władza, aby oddalić sprawę przeciwko Ripple CEO Bradowi Garlinghous i prezesowi zarządu Christianowi Larsen.

List odnosi się do komentarzy poczynionych niedawno przez komisarzy SEC Hester Peirce i Elad Roisman

w rozstrzygniętej sprawie przeciwko Coinschedule. Sprawa ta była związana z naruszeniami papierów wartościowych. Coinschedule była stroną internetową, która upubliczniała oferty tokenów i była używana przez obywateli Stanów Zjednoczonych. W szczególności, Peirce i Roisman wezwali SEC do niewyjaśnienia: Te cyfrowe aktywa reklamowane przez Coinschedule były papierami wartościowymi, pominięcie, które jest symptomatyczne dla naszej niechęci do dostarczenia dodatkowych wskazówek na temat tego, jak określić, czy token jest sprzedawany jako część oferty papierów wartościowych lub które tokeny są papierami wartościowymi. Prawnicy Ripple argumentują, że ta niepewność w określaniu, które aktywa mogą być klasyfikowane jako papiery wartościowe, miała znaczenie dla pozwu.

Komisarze stwierdzili, że istnieje “zdecydowany brak jasności dla uczestników rynku”

w odniesieniu do stosowania prawa papierów wartościowych do aktywów cyfrowych. Oświadczenie komisarzy na ten temat obejmuje wiele innych punktów dotyczących regulacji, ale rada skupiła się na wspomnianym wcześniej punkcie dotyczącym niepewności. Stwierdzają oni, że jasne wytyczne regulacyjne są “lepszym podejściem niż podejście oparte na wskazówkach i egzekwowaniu prawa”, które zostało przyjęte do tej pory. Rada poprosiła również, aby roszczenie SEC udowodniło, że pozwani wiedzieli lub lekkomyślnie zlekceważyli, że sprzedaż XRP wymagała rejestracji i że transakcje były niewłaściwe. List kończy się stwierdzeniem, że SEC dwukrotnie zawiodła w udowodnieniu, że taka wiedza lub lekkomyślność istniała.

Na czym polega sprawa Ripple?

Sprawa Ripple z SEC była jedną z najbardziej rozciągniętych, rollercoasterowych i głośnych spraw w branży. Firma stanowczo broni swojej niewinności i raz po raz prosi SEC o przedstawienie dowodów, które jednoznacznie potwierdzają popełnienie wykroczenia. W zeszłym tygodniu sędzia Sarah Netburn odrzuciła wniosek SEC o odrzucenie zeznań byłego dyrektora Wydziału Finansów Korporacji SEC, Williama Hinmana. Sąd przyznał jednak SEC przedłużenie okresu na ujawnienie informacji w sprawie Ripple. Firma została również poproszona o przedstawienie dowodów na porady prawne dotyczące sprzedaży XRP. Bitwa trwa dalej, a firma Ripple będzie zadowolona z jej zakończenia, które powinno nastąpić mniej więcej w tym roku. Garlinghouse powiedział, że firma może wejść na giełdę w pewnym momencie, lecz będzie to prawdopodobnie IPO. Powiedział również, że XRP jest towarem.

BeInCrypto Polska - Ripple odwołuje się do oświadczenia komisarzy SEC w sprawie Coinschedule w celu oddalenia sprawy


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk