• Sklep
  • Odbierz prezent
Rezygnacja Prezesa GPW
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie były powody rezygnacji

- Jak wyglądało oświadczenie prezesa GPW

Jeszcze nie tak dawno mało prawdopodobnym było objęcie funkcji Prezesa Zarządu przez człowieka "z rynku"- Pawła Tamborskiego. Dzisiaj rynki finansowe przyjmują kolejną informacją, nie świadczącą dobrze o aktualnej sytuacji giełdy- Rezygnacja Prezesa GPW Pawła Tamborskiego

KOMUNIKAT PRASOWY

  • Paweł Tamborski złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
  • Pozostanie na stanowisku do 31 grudnia 2015 roku

Oświadczenie Prezesa Pawła Tamborskiego:

Giełda i rynek kapitałowy potrzebują dziś stabilności i przewidywalności. Polskie firmy powinny mieć łatwy dostęp do kapitału, żeby mogły się rozwijać i stanowić o sile polskiej gospodarki.
Z mojego wieloletniego doświadczenia zawodowego wynika, że w relacjach zarząd spółki – akcjonariusze najważniejsze jest zaufanie. Nigdy nie byłem politykiem. W MSP pojawiłem się jako ekspert z rynku. Byłem dumny i dalej jestem, że swoje doświadczenia zawodowe mogłem wykorzystać dla Polski. Nie chciałbym dziś, aby giełda była uwikłana w gry polityczne.

Od ponad roku razem z moimi kolegami z Zarządu skutecznie kierujemy Giełdą. Przygotowaliśmy nową strategię spółki i konsekwentnie ją realizujemy. Udało nam się zdobyć zaufanie uczestników rynku i ukierunkować giełdę na klientów. Widoczne są już pierwsze efekty naszych intensywnych działań w zakresie pozyskiwania nowych inwestorów, członków giełdy i animatorów. Wbrew tendencjom na rynku europejskim warszawska giełda utrzymała też dobrą dynamikę pozyskiwania nowych emitentów. GPW pomimo trudnego otoczenia rynkowego z kwartału na kwartał poprawia swoje wyniki finansowe. Widoczne efekty przynosi ścisła dyscyplina kosztowa, która przekłada się na wyższe tempo wzrostu zysku.

Wzrost wartości akcji oraz wypłacona dywidenda w okresie kadencji obecnego zarządu dały akcjonariuszom GPW zwrot na poziomie 22% – co jest najbardziej wymierną oceną skuteczności naszych działań.

Jednym z najważniejszych projektów, który został przez nas przygotowany i czeka na decyzję akcjonariuszy KDPW, jest integracja otoczenia post-transakcyjnego. W interesie polskiego rynku kapitałowego jest stworzenie w Polsce jednego, silnego podmiotu post-transakcyjnego, który będzie w stanie sprostać rosnącej konkurencji europejskiej. Bez zdecydowanych działań w tym zakresie dalszy rozwój polskiego rynku kapitałowego może być utrudniony ze względu na zagraniczną konkurencję.
Życzę Giełdzie dalszego rozwoju i liczę, że polski rynek kapitałowy, wspierany przez polski rząd, będzie jednym z najsilniejszych rynków na mapie Europy. Mamy taką szansę.


Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk