• Odbierz prezent
Rewelacyjny tydzień na kryptowalucie bitcoin (BTC). Czy kurs bitcoina ma szansę na kontynuację impulsu wzrostowego

Przez długi czas inwestorzy mieli sporo powodów do narzekań jeśli chodzi o notowania kryptowalut. Zarówno sam bitcoin (BTC), jak i mniejsze wirtualne waluty, stały niemalże w miejscu przez długi czas. To bardzo irytujące, ponieważ spekulanci wchodzący na ten rynek szukają przede wszystkim zmienności. Na szczęście obecny tydzień zmienił ten stan rzeczy i daje szanse na kolejne atrakcje w przyszłości.

Bitcoin (BTC)- sytuacja techniczna

Można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z przełomowym wydarzeniem w notowaniach króla kryptowalut, ponieważ po prawie 3 miesiącach konsolidacji, kurs bitcoina nareszcie się z niej wybił. Co ważne, inicjatywa ta jest trwała, ponieważ utrzymuje się od kilku dni. Wytrwali i wierni inwestorzy mogą być z siebie zadowoleni, ponieważ nie ulegli presji wielu komentarzy rynkowych, sugerujących, iż ten okres stabilizacji był fazą dystrybucji, po której nastąpią dotkliwe spadki. Przełamanie psychologicznej bariery 10000 dolarów stało się faktem, a to otwiera przed kryptowalutą bitcoin (BTC) nowe, bardziej ambitne perspektywy.

BTC 

Wykres 1: Kurs bitcoina (5 miesięcy)

Kurs bitcoina- co może się stać w przyszłości?

Głównym zadaniem dla rynkowych byków jest obecnie utrzymanie poziomu 10000 dolarów podczas ewentualnej korekty. Zejście poniżej tego pułapu wyglądałoby fatalnie. Natomiast dopóki znajdujemy się wyżej, to kurs bitcoina może się dalej piąć ku górze. Za tym scenariuszem przemawia również wykres krótkoterminowy. Jeżeli przyjrzymy się notowaniom z ostatnich 10 dni, to zauważymy, że po mocnym wystrzale, obecnie mamy do czynienia z ruchem bocznym. W większości przypadków jest to ruch korekcyjny przed kolejną fazą wybicia kierunkowego. W praktyce jest to okres, w którym dochodzi do rotacji inwestorów. Z rynku wychodzą osoby, które realizują zysk z poprzedniej fali, a napływają nowe lub dotychczasowi posiadacze, zwiększają swoją pozycję. Gdy cała podaż zostanie wchłonięta, wtedy powinno dojść do kolejnego wzrostu. Oczywiście zawsze należy brać pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze, dlatego na wykresie wyznaczyłem poziomy wsparcia, które nie powinny zostać trwale przełamane, by zachować optymistyczny pogląd na temat kryptowalty bitcoin (BTC).

BTC 10 DNI 

Wykres 2: Kurs bitcoina (10 dni)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk