• Odbierz prezent
Retrocegla.pl planuje emisję akcji i wprowadzenie ich do obrotu na NewConnect

Retrocegla.pl (Retro S.A.) planuje emisję akcji serii B i wprowadzenie ich do obrotu we współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Emitent planuje pozyskać około 4 mln złotych, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Retrocegla.pl (Retro S.A.) wiodący, polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł, nawiązał współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. w zakresie przeprowadzenia emisji akcji Spółki oraz ich wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect.

- Doszliśmy do momentu, w którym mamy poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy.

Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój sprzedaży w e-commerce oraz uruchomienie tego kanału na rynki eksportowe np. niemiecki, poprzez utworzenie tam spółki zależnej, która będzie obsługiwała lokalny market place oraz logistykę. Jednocześnie, mocno pracujemy nad zrobotyzowaniem i zautomatyzowaniem naszych procesów produkcyjnych. Chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu – komentuje Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro S.A.

Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 000 realizacji prywatnych i komercyjnych, nie tylko w Polsce, ale także wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. ze względu na kompleksowość oferty, począwszy od dokładnej analizy i doradztwa emitentowi, przez oferowanie akcji w ofercie publicznej, aż do wprowadzenia ich do obrotu - dodaje Sebastian Pawełczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Retro S.A.

- Retro S.A. to kolejny ciekawy Emitent, którego akcje chcemy oferować naszym Klientom w pierwszym półroczu 2021 roku. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy przy okazji emisji akcji Prosper Capital Dom Maklerski S.A., w pierwszym półroczu chcemy przeprowadzić pięć do sześciu emisji akcji interesujących Emitentów z różnych branż. Uważamy, że Retro S.A. po pozyskaniu środków na drodze emisji akcji, ma szansę systematycznie rozwijać skalę swojej działalności” – komentuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk