Advertisement
  • Odbierz prezent
Respirator dla Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

W ramach charytatywnej akcji Dziś Dla Jutra trójmiejskie firmy zrzeszają się na rzecz pomocy pomorskim placówkom. Inicjatywa jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Gdyni i Prezydenta Miasta Sopotu. Wsparcie uzyskały już szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i szkoły. W piątek do kolejnej lokalnej placówki trafił także nowy respirator.

W piątek, 12 czerwca, Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie otrzymało nowy respirator, niezbędny do walki o życie pacjentów. Na spotkaniu obecny był prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Mieczysław Ciomek, prezes Invest Komfort – firmy, która zakupiła respirator.

Do zapoczątkowanej przez Invest Komfort akcji przystąpiło już 18 firm. Są to zarówno korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Od kwietnia zarząd i pracownicy dewelopera organizują pomoc za pośrednictwem platformy www.dzisdlajutra.pl. Pomoc jest cały czas potrzebna, dlatego organizator zaprasza przedsiębiorców do przyłączenia się do akcji. Przypomnijmy, że celem inicjatywy jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek społecznych i edukacyjnych oraz w trakcie i po zakończeniu pandemii wirusa.

Łącznie na cele akcji zostało przekazane już ponad 350 tys. złotych. Ponadto, dzięki Dziś dla Jutra zaopatrzenie w postaci niezbędnych środków ochrony osobistej otrzymało 11 domów pomocy społecznej i 9 hospicjów. Sprzęt komputerowy otrzymali natomiast podopieczni i uczniowie 9 trójmiejskich domów dziecka i szkoły podstawowej w Sopocie.

Partnerami akcji Dziś dla Jutra są: Porta, BBB Group, Bauhaus, Biuro Techniczne Tuschner, Keller, Partnex, Corleonis, Pinus Ogrody, Studio Krajobraz, Kancelaria notarialna Rydzkowski, Kancelaria adwokacka Hange, Kancelaria notarialna Rydzkowska i Kowalewski, SportPoland.com, , NED-Project, Incore, DOM I, Peri oraz Dezynfekcja24.pl. Na stronie dzisdlajutra.pl zamieszczona jest, na bieżąco aktualizowana, lista placówek, które wciąż potrzebują wsparcia. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą zgłaszać się do akcji wysyłając maila na adres kontakt@dzisdlajutra.pl.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk