• Odbierz prezent
 Rekomendacja dla akcji Ryvu Therapeutics SA
fot. freepik.com

Czym tak naprawde jest w teorii rekomendacja giełdowa? Z pewnością większość z Was przynajmniej raz zdążyła już usłyszeć słowo rekomendacja giełdowa. Rekomendacja publikowany w określonych odstępach czasowych dokument najczęściej autorstwa firm rekomendujących, biur, domów maklerskich czy niezależnych analityków giełdowych. Głównym celem powstawania takich publikacji jest pomoc inwestorom instytucjonalnym jak i klientom indywidualnym w obraniu odpowiedniego kierunku inwestycji. Prawdą jest, że rekomendacje nie zawsze się sprawdzają, należy tutaj wspomnieć o tym, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić, a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Definicja rekomendacji została zapisana w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

Dokument musi zawierać:

  • imię i nazwisko osoby sporządzającej tekst,
  • datę publikacji materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • ustalone zasady aktualizacji,
  • analizę biznesu.

W treści rekomendacji głównymi aspektami, na które zwracają uwagę odbiorcy są zalecenia osoby wystawiającej dokument oraz cena docelowa akcji.

Skrót rekomendacji

Zespół analityczny biura maklerskiego Noble Securities DM SA dnia 2022-06-28 00:00 wystawił rekomendację dla akcji Ryvu Therapeutics SA. Aktualne notowania akcji oscylują na poziomie 24.5 PLN, a cena docelowa została przewidziana na 51.8 PLN. Zespół analityczny firmy rekomendującej wystawił zalecenie kupuj. Ostatnio wydana rekomendacja dla tej spółki giełdowej była opublikowana 2021-09-23 00:00, gdzie ówczesna cena wynosiła 60.7 PLN, cenę docelową akcji ustalono wówczas na: 60.7 PLN. Zespół analityczny wydał wtedy zalecenie akumuluj

 

X

Spółka

Sprządzający

Data wystawienia dokumentu

Zalecenie

Bieżący kurs

Cena docelowa

Bieżąca rekomendacja

Ryvu Therapeutics SA

Noble Securities DM SA

2022-06-28 00:00

kupuj

24.5

51.8

Uprzednia rekomendacja

Ryvu Therapeutics SA

Noble Securities DM SA

2021-09-23 00:00

akumuluj

60.7

71.65


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk