• Odbierz prezent
Reklama za bitcoiny. Alpaca Studio jako pierwsza agencja w Polsce akceptuje kryptowaluty

Od 2009 r., kiedy powstał bitcoin, czyli pierwsza kryptowaluta na świecie, powstało ich tysiące i ciągle dołączają nowe. Traktowane początkowo przez największych graczy na rynku jako strefa finansowa geeków wolnego oprogramowania są już walutą, którą można zapłacić za samochód, nieruchomości, a nawet zwykłe zakupy. Obecnie w kryptowaluty inwestują nie tylko miliarderzy, ale także fundusze inwestycyjne, jak BlackRock, a ich kapitalizacja stale się powiększa.

W styczniu 2021 roku całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut, jakie są dostępne na rynku, po raz pierwszy przekroczyła poziom 1 biliona USD. Na początku lutego osiągnęła ona 1,17 biliona USD i wartość tego rynku była już większa od nominalnego PKB Indonezji czy Meksyku. Według Investing.com na dzień 10.03.2021 r. całkowita kapitalizacja 4531 kryptowalut wynosi ponad 1,7 biliona USD, z bitcoinem na pierwszym miejscu listy rankingowej z kapitalizacją ponad bilion USD.

Coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji praktykuje rozliczenia handlowe w kryptowalutach, zwłaszcza firmy nowoczesne i innowacyjne oraz instytucje FinTech. Microsoft akceptuje bitcoiny od 2014 roku, Overstock przyjmuje także inne kryptowaluty, dołączyły do nich także Home Depot, Whole Foods, NewEgg i wiele innych, których klienci korzystają z tokenów. Tesla i Microstrategy postawiły na bitcoin. Na altcoiny cardano i polkadot postawił fundusz inwestycyjny z Dubaju – FD7 Ventures. Oznacza to, że kryptowaluty stały się nośnikami realnej wartości na globalnym rynku. Alpaca Studio właśnie dołączyła do grona firm, które umożliwiają rozliczenia w kryptowalutach.

„Uważamy kryptowaluty za przyszłość cyfrowych transakcji finansowych i nie tylko. Cenimy je za innowacyjność i za to, że są szybkie i bezpieczne” – mówi CEO Alpaca Studio, Grzegorz Nowak. „Architekturę blockchain, która jest ich podstawą, wykorzystujemy w Alpaca Studio w projektach technologicznych. Z optymizmem i entuzjazmem obserwujemy, jak wiele innowatorskich firm wprowadza możliwość płatności w kryptowalutach i lokuje w nich część swoich zasobów. To pora na odważne decyzje, również na rodzimym rynku. Dlatego idziemy z duchem czasu i oferujemy elastyczne metody płatności dopasowane do realiów i możliwości technologicznych."

Obecnie agencja umożliwia rozliczenia wybranych transakcji w takich kryptowalutach, jak bitcoin, ethereum, cardano i polkadot. „W przyszłości rozważamy wprowadzenie kolejnych. Rozliczenie w kryptowalucie odbywa się na podstawie faktury z zastrzeżeniem wszystkich obowiązków podatkowych dla danego typu transakcji" – dodaje Grzegorz Nowak.

 

Alpaca Studio to pierwsza w Polsce omnichannelowa agencja marketingowa specjalizująca się w zintegrowanych, wielokanałowych kampaniach promocyjnych. Łączy kompetencje agencji kreatywnej, software house'u, a także firmy konsultingowej. Zobacz więcej na: https://alpacastudio.pl/


Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk