• Odbierz prezent
REIT-y, nieruchomości, początek 2020 roku

Akcje z sektoru nieruchomości ( ang. Real Estate) mają mocny start w 2020 roku. Fundusze inwestujce w akcje z sektora nieruchomoI są popularnie nazywane REIT-y. I tak na przykład patrząc na jeden z takich funduszy: fundusz Real Estate Select Sector SPDR Fund o tickerze: XLRE, widzimy iż osiągając poziom ceny 40,50, tym samym przełamał ostatni poziom szczytu. Aktualnie notowania znajdują się na poziomie 41,88 USD co jest historycznnie najwyższym poziomem.

Warte uwagi, iż od początku tego roku fundusz ten zyskał na wartości więcej aniżeli szeroki rynek mierzony za pomocą indeksu SP500. Czyli do 18 lutego fundusz wzrósł 8,22%, natomiast indeks S&P500 zyskał na wartości 6,22%. Taki wynik plasuje fundusz w czołówce spośród wszystkich funduszy akcyjnych, licząc od początku 2020.

Niemniej należy pamiętać, iż ostatnie wzrosty sprowadziły instrument w rejony mocnego wykupienia, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia korekty notowań.

REIT: Real Estate Select Sector SPDR Fund, wykres dzienny

REITY, nieruchomości, początek 2020 - 1

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk