• Odbierz prezent
Red Dev Studio z trójwymiarowym projektem. Doubles Hard zmierza na Nintendo Switch i Steam

Red Dev Studio, notowany na NewConnect producent gier na platformy stacjonarne i mobilne, poinformował o zakończeniu produkcji i przekazaniu do wydawcy gry Doubles Hard. Gra ukaże się w wersji na konsolę Nintendo Switch oraz na platformie Steam w wersji na PC. Doubles Hard to gra logiczna, inspirowana klasykiem o zbieraniu diamentów, ale zrealizowana w pełnych trzech wymiarach. Red Dev Studio jest producentem tytułu, natomiast wydawcą i dystrybutorem jest spółka Ultimate Games.

 Red Dev Studio z trójwymiarowym projektem - 1

- Doubles Hard to nasz nowy projekt w dwóch wersjach - Nintendo Switch i PC (Steam), będący hołdem dla Boulder Dash, kultowej gry o zbieraniu diamentów na dwuwymiarowej planszy. Doubles Hard w odróżnieniu od pierwowzoru jest zrealizowany w trzech wymiarach, co daje większą swobodą w projektowaniu kolejnych poziomów. – tłumaczy Wojciech Sypko, prezes zarządu Red Dev Studio.

Doubles Hard to wyjątkowa gra zręcznościowo-logiczna, tocząca się na trójwymiarowej arenie. Gracz ma za zadanie zebrać diamenty przy jednoczesnym unikaniu spadających z góry głazów i innych elementów oraz unikaniu ruchomych przeciwników utrudniających zawodnikowi przejście przez etapy gry. W grze występuje kilkanaście różnych rodzajów bloczków, z których zbudowana jest plansza.

Red Dev Studio z trójwymiarowym projektem - 2

W portfolio Red Dev Studio znajdują się aktualnie następujące tytuły: Chicken Rider (PC, Mobile, Nintendo Switch), Professor Madhouse (PC, Mobile), Powertris (Mobile), Down to Hell (wersja na PC, Mac i Switch) oraz Drill Deal (w produkcji: Steam i Nintendo Switch).

W grudniu 2019 roku spółka wprowadziła do sprzedaży Down to Hell w wersji na Nintendo Switch, dynamiczną grę, w której samotny rycerz zmierza się z hordami piekielnych demonów. Tytuł w przeciągu pierwszych czterech dni od rozpoczęcia dystrybucji został sprzedany w liczbie ponad 1 tys. kopii.

W 2020 roku spółka szykuje także swoją dużą i ambitną produkcję Project X, grę w klimacie post-apokaliptycznym. Aktualnie projekt jest w fazie planowania.

Wydawcą wszystkich dotychczasowych gier Red Dev Studio jest notowana na GPW spółka Ultimate Games.

***

O spółce:

Red Dev Studio SA to spółka gamingowa założona w 2016 roku przez Wojciecha Sypko. Firma produkuje gry na platformy stacjonarne i mobilne. Strategią spółki jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą
i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Studio szuka nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego. Koncentruje młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już na koncie kilka wydanych gier. Produkcje spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Steam, App Store oraz Google Play. Strategia studia zakłada produkcję 3-4 projektów rocznie, o budżecie
ok. 100 - 300 tys. zł. Oprócz podstawowej działalności Red Dev Studio wykonuje także prace zlecone dla innych producentów, takie jak trailery i projekty gier.

Od 2019 roku Red Dev Studio jest notowane na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk