• Odbierz prezent
Red Dev Studio debiutuje na GPW - od crowdfundingu do NewConnect

W czwartek 26 września kolejna spółka gamingowa, jaką jest Red Dev Studio, zadebiutowała na małym parkiecie warszawskiej giełdy. Jednocześnie jest to pierwsza polska spółka, która po zbiórce funduszy w formie crowdfundingu zdecydowała się na debiut na NewConnect.

 

Spółka zadebiutowała na NewConnect z wyceną 1,9000 PLN za akcję i kapitalizacją rynkową nieznacznie przekraczającą 10,5 mln złotych. Olsztyński Red Dev Studio powstał zaledwie trzy lata temu, w 2017 r. przeprowadzając zbiórkę funduszy w formie crowdfundingu na platformie FindFunds i gromadząc ponad 200 tys. złotych, co stanowiło dwukrotność wymaganej sumy. Red Dev Studio w pierwszym perłnym roku swojej działalności (2017) osiągnęło 9 tys. złotych przychodów ze sprzedaży, podczas gdy rok później było to już ponad milion złotych, wraz ze skonsolidowanym zyskiem w wysokości 74 tys. złotych. Spółka m.in. dzięki wejściu na publiczny rynek chce zachować dynamikę wzrostów na dotychczasowym poziomie. Sam debiut na NewConnect zapowiadany był początkowo na ostatni kwartał zeszłego roku, co jednak uległo znacznemu opóźnieniu.

Spółka dotychczas wydała pięć gier, z których większość przeznaczona jest na urządzenia mobilne. Flagową produkcją Red Dev Studio jest gra na PC Down to Hell, która miała oficjalna premierę 30 sierpnia.

 

Ponadto, w dniu giełdowego debiutu Red Dev Studio poinformowało o rozpoczęciu prac nad grą Drill Deal na PC we współpracy ze spółką Ultimate Games, która będzie symulatorem platformy wiertniczej. Premiera gry planowana jest na 2020 r.

 

Debiut Red Dev Studio w pierwszych dwóch godzinach czwartkowej sesji nie wzbudził zainteresowania inwestorów - obecnie nie doszło jeszcze do żadnej transakcji na akcjach spółki, co oznacza że jej notowania wynoszą 1,9000 PLN.

Czytaj także: Ultimate Games i Red Dev Studio będą współpracować przy produkcji gier

Spółka gamingowa Ultimate Games poinformowała we wtorek 24 września o podpisaniu listu intencyjnego z Red Dev Studio w zakresie współpracy przy produkcji od dwóch do czterech gier, których premiery planowane są na lata 2020-22. Jest to kolejna współpraca tego typu zawarta przez Ultimate Games w osta.. Czytaj
Ultimate Games i Red Dev Studio będą współpracować przy produkcji gier

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk