• Odbierz prezent
Red Dev chce wejść na NewConnect - to będzie rekordowy rok na giełdzie dla spółek gamingowych

Kolejny producent gier komputerowych zapowiedział debiut na warszawskiej giełdzie w tym roku. Jest nim Red Dev, planujący wejść na rynek NewConnect. Czy wydarzenie to będzie takim samym sukcesem jak większość tegorocznych debiutów spółek gamingowych?

 

Red Dev planuje wejście na rynek NewConnect pod koniec 2018 roku. Kapitał pozyskany od inwestorów spółka chce przeznaczyć na rozbudowę wydanych do tej pory gier, a także na prace nad nowymi, większymi produkcjami. W najbliższych miesiącach na rynek trafić mają 4 nowe produkcje, a kolejnych tytułów można spodziewać się w 2019 roku. Wydawcą gier studia jest notowany już na rynku NewConnect Ultimate Games, spółka należąca do grupy kapitałowej PlayWay.

 

"Mimo że jesteśmy młodą firmą, nasza spółka szybko osiągnęła rentowność prowadzonej działalności. Sukcesy związane z kolejnymi produkcjami potwierdzają zaufanie do realizowanej przez nas strategii, co przekonuje nowych inwestorów. Z powodzeniem kończymy drugą kampanię crowdfundingową - czekając na ostatnią transzę, co pozwoli osiągnąć 100% założonego celu, czyli 300 000 zł. Zakładamy, że do końca tego roku spółka osiągnie nie mniej niż 500 000 zł przychodów i od 100 000 do 200 000 zł zysku" – wskazuje Wojciech Sypko, prezes spółki, cytowany w komunikacie prasowym.

 

Red Dev Studio to firma zajmująca się produkcją gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka planuje wydawać kilka gier rocznie, a jej produkcje mają w założeniu wyróżniać się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawągraficzną. Red Dev Studio do tej pory stworzył takie tytuły jak Professor Madhouse, Potato, Down to Hell, Powertris i Chicken Rider.

 

Czytaj również: Polski rynek gier komputerowych wciąż niewiele znaczy na świecie

 

Tegoroczne debiuty spółek gamingowych na NewConnect

W tym roku, do połowy sierpnia na NewConnect zadebiutowało 9 spółek. Aż 6 z nich to spółki z sektora gamingowego:

  • The Dust – debiut 16 kwietnia
  • CreativeForge Games – debiut 25 maja
  • 7Levels – debiut 5 czerwca
  • Ultimate Games – debiut 15 czerwca
  • Prime Bit Games – debiut 26 czerwca
  • Creepy Jar – debiut 6 sierpnia

Największym z tych debiutów pod względem wartości oferty nowych akcji był CreativeForge Games (8 mln zł). W sumie wartość ofert nowych akcji tych 6 debiutów to prawie 16,4 mln zł.

4 z 5 powyższych debiutów zakończyły się sukcesem, biorąc pod uwagę zachowanie cen akcji na pierwszej sesji. Najlepiej zaprezentował się w tym przypadku ponownie CreativeForge Games, którego akcje na debiucie wzrosły o 166,67% względem ceny emisyjnej. Mocne wzrosty zaliczył także Creepy Jar (51,97%). Akcje 7Levels wzrosły w debiucie o 23,33$, Prime Bit Games o 15,33%, a Ultimate Games o 14,29%. Nieudany debiut zaliczył The Dust, którego akcje spadły w debiucie z 12,00 zł do 8,45 zł, czyli o 29,58%.

Nie wszystkim spółką z powyższego grona, które zaliczyły udany debiut, udało się utrzymać dobrą passę w kolejnym okresie. Do 13 sierpnia (biorąc pod uwagę cenę zamknięcia sesji) akcje CreativeForge Games są notowane 169,5% powyżej ceny zamknięcia, co oznacza minimalny wzrost. Wzrosty akcji Creepy Jar stopniały nieznacznie do 41,54%. Mocny wzrost zaliczył Ultimate Games, który notowany jest obecnie 47,71% powyżej ceny emisyjnej. Zyski w przypadku akcji Prime Bit Games stopniały do 1,33%. Wzrostów nie utrzymał 7Levels, który notowany jest obecnie 28,33% poniżej ceny emisyjnej. The Dust kontynuował z kolei spadki i notowany jest obecnie aż 64,83% poniżej ceny emisyjnej.

 

Kolejne debiuty i rekordowy rok

Red Dev do nie jedyna spółka z branży gamedev, która chce w tym roku zadebiutować na małym rynku warszawskiej giełdy. Spółka Moonlit ma w planach debiut na NewConnect w IV kwartale 2018 roku.

W przypadku głównego parkietu GPW w tym roku mieliśmy już debiut dużego producenta gier mobilnych – Ten Square Games. W II połowie 2018 roku na główny parkiet ma wejść jeszcze jedna spółka gamingowa – będzie to Aidem Media, która zadebiutuje już pod nazwą BoomBit (w związku z przejęciem spółki BoomBit Games).

Już teraz wiemy, że 2018 rok będzie rekordowy pod względem liczby debiutów spółek gamingowych na obu parkietach GPW. Do tej pory najwięcej takich wydarzeń mieliśmy w 2016 roku, gdy na NewConnect zadebiutowały trzy spółki z tego sektora, a na głównym parkiecie GPW dwie.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk