• Odbierz prezent
Recesja u bram? Co przyniesie tydzień? - dr Przemysław Kwiecień
fot. Materiał partnera

W minionym tygodniu sytuacja na rynkach znów cechowała się podwyższoną zmiennością. Kolejne dane makroekonomiczne nie dają powodów do optymizmu, ale mimo to odnotowaliśmy chwilowe wzrosty na niektórych rynkach.

Wszystko jednak wskazuje na to, iż niedługo doczekamy się ogłoszenia recesji w Stanach Zjednoczonych, a to może wyraźnie odbić się na rynku. Początek lipca to również dobry moment do tego, aby przyjrzeć się sytuacji na Wall Street i pierwsze wnioski są zatrważające, bowiem byliśmy świadkami najgorszego półrocza od lat 70. Co ciekawe, niekoniecznie oznacza to kontynuowanie tego negatywnego trendu.

Niestety sytuacja w Polsce nie wygląda lepiej, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, iż nasza gospodarka może potężnie wyhamować. Świadczyć o tym mogą m.in. odczyty dotyczące inflacji czy wskaźnika PMI. W tym tygodniu spodziewamy się kolejnych ruchów ze strony Rady Polityki Pieniężnej, a to może mieć mocne odzwierciedlenie czy to na polską walutę, czy to na ruchy na GPW.

Czy będziemy świadkami drastycznego zwiększenia stóp procentowych w Polsce? Czy kontynuowany będzie trend negatywnych danych makroekonomicznych ze świata? Co to jest “niespodzianka inflacyjna”? Czy recesja w Stanach Zjednoczonych jest realna? Jakie są perspektywy dla rynku ropy? Tego wszystkiego dowiemy się w poniedziałkowym webinarze.

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym postaramy się odpowiedzieć na pytanie - jak blisko recesji już jesteśmy?

 

Oglądaj online

 

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk