• Odbierz prezent
Re-akumulacja na indeksie WIG20?

Poziom 1820 to opór z interwału W1. W ostatnich tygodniach widoczne są trzy próby jego przełamania. Każda zakończona niepowodzeniem. Bynajmniej nie zmienia to nastawienia co do dominującego kierunku ruch ceny. Wynika to z faktu, że podaż nawet nie zbliżyła się do ważnego wsparcia 1700 punktów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Czerwcowa fala spadkowa zakończyła się na poziomie 1734 punkty, tworząc potencjalną korektę o długości blisko 120 punktów.

Ta faza rynku jest podobna do tej z przełomu kwietnia i maja pod względem wysokości, ale czas jej trwania jest znacznie dłuższy.

Można pokusić się o założenie, że tworzy się faza dystrybucji, ale tak długo, jak wsparcie 1700 punktów jest niepokonane, to pewności nie będzie. Równie dobrze w teorii Pana Richarda Wyckoff’a znajduje się pojęcie re-akumulacji, które pasuje do aktualnego ruchu bocznego.

Sygnałem ostrzegawczym dla posiadaczy długich pozycji może być przełamana linia trendu na wskaźniku RSI. Okazjonalnie jest to pierwszy poważny sygnał zmiany trendu.

Naniesienie podobnej linii na wykres ceny także ujawnia jej naruszenie. Wynika to głównie z ruchu bocznego, a nie rosnącej siły podaży. Ta strona rynku jak dotychczas była w stanie wygenerować spadki o długości 150 punktów. Można więc zrobić założenie, że pojawienie się serii czarnych świec o większej długości, będzie zapowiedzią zamiany trendu. Do tego momentu pozostaje nam obserwować zachowanie polskiego indeksu na najbliższym wsparciu i czekać na kolejny impuls wzrostowy.

WIG20 re-akumulacja? - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk