• Odbierz prezent
Raporty Zoom, Lemonade i Snowflake w centrum uwagi. Google Finance dodaje zakładkę dot. kryptowalut
fot. freepik.com

Inwestorzy obawiają się reflacji, ponieważ nowy pakiet stymulacyjny w USA i sukcesywne szczepienia mogą za szybko „rozgrzać" gospodarkę. Katarina Hrenova, komentatorka eToro na polskim rynku, powiedziała o sytuacji na rynkach:

„Pod koniec ubiegłego tygodnia akcje na wszystkich głównych rynkach straciły na wartości w związku z obawami o inflację wywołaną oczekiwaniami na nadchodzący boom gospodarczy w Stanach Zjednoczonych. Analitycy spodziewają się, że wkrótce rozpocznie się silny powrót do stabilności, wzmocniony spadkiem liczby przypadków COVID-19 i stosunkowo udaną akcją szczepień – swoją dawkę przyjęło już ponad 50 milionów Amerykanów. Producenci szczepionek, w tym Pfizer i Moderna, zobowiązali się dostarczyć do końca kwietnia wystarczających dawek, aby uodpornić całą populację USA, a dołączył do nich także w ten weekend Johnson & Johnson. Szczepionka J&J nie wymaga specjalnego przechowywania w lodówce, a jej aplikacja byłaby łatwiejsza w zwykłych gabinetach lekarskich".

„W styczniu dochody osobiste w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 10% w związku z grudniowym pakietem stymulacyjnym, a Izba już przygotowuje się do wprowadzenia nowego, większego pakietu o wartości 1,9 bilionów dolarów, który obejmuje czeki o wartości 1 400 dolarów, mający trafić do większości Amerykanów. Oczekuje się, że Rezerwa Federalna (Fed) nie będzie interweniował w najbliższej przyszłości, a szef organizacji, Jerome Powell wskazał, że priorytetowo potraktowałby przywrócenie 10 milionów utraconych miejsc pracy, a Fed będzie kontynuował masowe skupy obligacji. Inwestorzy obawiają się jednak, że stopy procentowe wzrosną w średnim okresie, jeśli wzrośnie inflacja".

„Bank of America spodziewa się obecnie 8 proc. wzrostu PKB w USA w drugim kwartale, 11 proc. w trzecim kwartale i 5 proc. w czwartym kwartale. Byłaby to świetna wiadomość dla tych branż, które straciły najwięcej w pandemii, takich jak sektor turystyczny i hotelarski, podczas gdy niektórzy zwycięzcy pandemii, tacy jak Best Buy, w zeszłym tygodniu dostali małego „łupnia". Producenci pizzy, tacy jak Domino's (NYSE: DPZ) czy Papa John's (NASDAQ: PZZA) również ucierpieli, ponieważ analitycy spodziewają się, że ludzie będą zmęczeni zamawianiem pizzy w dostawie i po przyjęciu szczepienia wrócą do otwartych restauracji".

Nieubłagany rozwój cyfrowego świata

Katarina Hrenova, komentatorka eToro na polskim rynku, powiedziała o akcjach wartych uwagi w tym tygodniu:

„W tym tygodniu ogłoszone zostaną wyniki wielu firm, które przyczyniają się do rewolucji cyfrowej na całym świecie. Kwartalne raporty zaprezentują takie firmy jak Zoom, Lemonade i Snowflake. Sektor usług cyfrowych odnotował oszałamiające wzrosty w ciągu ostatniego roku i wszystkie te firmy były bardzo popularne wśród globalnych inwestorów eToro w 2020 r. Czy taki stan rzeczy można utrzymać, teraz gdy ludzie zaczną wracać do pracy? Według niedawnego badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) 43 proc. ankietowanych polskich firm stwierdziło, że uważa, że nagły wzrost cyfryzacji w biznesie to tylko kolejna przemijająca moda. Jednak przygotowany przez eToro Indeks Transformacji Cyfrowej sugeruje inaczej, zwłaszcza w przypadku Polski, gdzie wynoszące 87 proc. poparcie dla dalszej cyfryzacji, było najwyższe pośród dziewięciu badanych krajów" 

Zoom (ZM) prezentuje wyniki dziś po południu, a analitycy rynku spodziewają się wzrostu zysków rok do roku o 726 – 731 proc. Akcje Zoom zajęły szesnaste miejsce wśród inwestorów eToro na całym świecie w 2020 r., jednak należy pamiętać, że każdy znaczący odchył o przewidywanych wyników, prawdopodobnie spowoduje zmianę ceny".

Lemonade (LMND), fintech ubezpieczeniowy, również prezentuje wyniki dziś wieczorem. Od wejścia na giełdę w lipcu br. cena ich akcji wzrosła ponad dwukrotnie. Chociaż Lemonade jest wciąż młodą firmą i jeszcze nierentowną, może okazać się świetną długoterminową inwestycją, jeśli uda jej się „namieszać" w gigantycznym globalnym rynku ubezpieczeń".

„Zajmująca się przechowywaniem danych w chmurze, firma Snowflake (SNOW), ogłasza swoje wyniki w środę (03.03). Debiut we wrześniu był największym IPO w 2020 r., a na początku grudnia cena akcji osiągnęła szczytowy poziom 390 dolarów, co oznaczało wzrost o 53 proc. od debiutu. Jednak od tego czasu ich wartość spadła i obecnie notowana jest zaledwie 2,5 proc. powyżej ceny z IPO. Niektórzy analitycy uważają, że akcje są zawyżone, wskazując zarówno na silną konkurencję, jak i brak zysków. Pomimo ponad dwukrotnego zwiększenia przychodów, kurs akcji Snowflake spadł o 9 proc. po ostatnich grudniowych wynikach kwartalnych. Inwestorzy długoterminowi mogą postrzegać dalszą słabość cen jako okazję do zakupu lub zdecydują się zachować chwilową ostrożność".

ZAKĄTEK KRYPTOWALUT - Google Finance dodaje zakładkę dot. kryptowalut

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro, powiedział:

"Google Finance, jedna z najczęściej odwiedzanych stron dot. finansów na świecie, dodała nową, dedykowaną wyłącznie kryptowalutom zakładkę.

Nowa funkcja, obejmująca główne kryptowaluty, w tym bitcoin, ethereum i Litecoin, umożliwia użytkownikom sprawdzanie aktualnych cen w ich krajowych walutach.

Sekcja zatytułowana „Crypto" pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki" obok konwencjonalnych rynków akcji i walut, na fali rosnącego znaczenia i powszechnego wykorzystania kryptowalut".

Informacja o eToro

eToro zostało założone w 2007 roku w celu globalnego otwarcia rynków inwestycyjnych, aby każdy mógł handlować i inwestować w prosty oraz przejrzysty sposób. Platforma eToro umożliwia ludziom inwestowanie w wybrane przez nich aktywa, od akcji i towarów po kryptowaluty.
Jesteśmy globalną społecznością ponad 18 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dzielą się swoimi strategiami inwestycyjnymi, ponieważ platforma daje możliwość kopiowania działań tych użytkowników, którzy odnieśli największy sukces.  Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze użytkownicy mogą z łatwością kupować, przechowywać i sprzedawać aktywa, monitorować swój portfel w czasie rzeczywistym oraz dokonywać transakcji w dowolnym momencie.

Wyłączenie odpowiedzialności:

Niniejszy materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie należy traktować go jako porady inwestycyjnej, osobistej rekomendacji, oferty ani zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek instrumentów finansowych. Niniejszy materiał został przygotowany bez uwzględnienia celów inwestycyjnych lub sytuacji finansowej wszelkiego odbiorcy i nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi dotyczącymi promowania niezależnych badań. Wszelkie nawiązania do przeszłych lub przyszłych wyników instrumentu finansowego, indeksu lub konfekcjonowanego produktu inwestycyjnego nie są i nie powinny być traktowane jako wiarygodne wskaźniki przyszłych wyników. eToro nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawdziwość lub kompletność treści niniejszej publikacji.


Katarina Hrenova

Analityk rynku w polskim oddziale eToro. Swoje analizy umieszczać będzie w cotygodniowym komentarzu eksperckim. Posiada tytuł magistra i ponad 6-letnie doświadczenie w branży finansowej.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk