• Sklep
  • Odbierz prezent
Kursy akcji
Z artykułu dowiesz się:

- o podsumowaniu tygodnia na polskim rynku
- o sytuacji na rynkach światowych

Koniec tygodnia to dobry czas na podsumowanie sytuacji na rynkach. Sprawdźmy jak kształtowały się najważniejsze indeksy w Polsce i za granicą.

 

WIG na lekkim minusie, NCINDEX zyskuje

Główny indeks WIG nieznacznie stracił zarówno podczas dzisiejszej sesji, jak i w perspektywie całego tygodnia. Wzrosty, z którymi mieliśmy do czynienia w poprzednich tygodniach wyhamowały.

 

 WIG 12-05-2017

 

Nieco lepiej radził sobie rynek NewConnect, na którym widać tendencję wzrostową zarówno w perspektywie dnia, jak i całego tygodnia.

 

NCIndex 12-05-2017

 

Chciałbym zwrócić jeszcze szczególną uwagę na sektor energetyczny. Indeks WIG-ENERG zanotował bardzo duży spadek, po znaczących wzrostach w poprzednich dniach. Spadek ten jest bezpośrednim przełożeniem sytuacji wokół PGE, wywołanej decyzją zarządu w sprawie rekomendacji dla niewypłacania dywidendy w latach 2016-2018. Na decyzję inwestorów mogą mieć wpływ również inne informacje, które wczoraj podała spółka. Mówię tu o raporcie za I kwartał 2017 (963 mln zysku netto grupy kapitałowej to moim zdaniem pozytywna informacja) oraz zakupie aktywów EDF. O transakcji tej spółka informowała w raporcie bieżącym 26/2017.

 

WIG-Energ 12-05-2017

 

Sytuacja za granicą

Na światowych rynkach, podobnie jak w Polsce nie widać szczególnego entuzjazmu. Poniżej porównanie WIG20S&P500 oraz DAX.

 rynki 12-05-2017


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk