• Odbierz prezent
minutki fed
Z artykułu dowiesz się:

jaka była treść raportu z ostatniego posiedzenia FOMC

Właśnie otrzymaliśmy raport z ostatniego posiedzenia FOMC.

Najważniejszym wnioskiem, który możemy wyciągnąć po wypuszczeniu raportu jest taki, że większość członków FOMC spodziewa się zobaczyć podwyżkę wysokości stóp procentowych w USA już w bliskiej przyszłości.

Jako jeden z powodów, dla których grudzień jest odpowiednim miesiącem na podwyżkę stóp w USA wymienia się coraz bardziej napięty rynek pracy. Ważnym faktem jest to, że w raporcie możemy przeczytać o chęci podwyżki stóp już na następnym posiedzeniu – takie przeświadczenie miała część członków, natomiast zdecydowana większość członków zgadza się z tym, że podwyżka jest nieunikniona i będzie odpowiednim krokiem już w najbliższym czasie.

O niezgodności możemy natomiast przeczytać w przypadku kwestii takich jak stan rynku pracy oraz celu inflacyjnego na poziomie 2%. Członkowie zgodzili się jednak co do tego, że warunki na rynku pracy poprawiły się w ostatnim czasie w zauważalny sposób, co pozwala sądzić o dość ułatwionym zadaniu w dążeniu do celu inflacyjnego.

W tym momencie bezrobocie wynosi 4,9% - jest to jedynie nieznacznie większy poziom od uznawanego przez FED jako stan pełnego zatrudnienia na rynku.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk