• Odbierz prezent
Raport ADP rozczarował. Czy NFP odbije po słabym sierpniu?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty wskaźnika ADP

W najbliższy piątek (07.10) opublikowany zostanie raport z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Dziś o godzinie 14:15 mieliśmy przedsmak odczytu NFP, jakim jest raport ADP, informujący o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym. 

W ubiegłym miesiącu pomimo lepszego od prognoz odczytu ADP, który dodatkowo wskazał na większy wzrost zatrudnienie niż w lipcu, dane zawarte w raporcie publikowanym przez Bureau of Labor Statistics okazały się słabsze od prognoz i zdecydowanie gorsze od danych za lipiec.

Dzisiejszy odczyt ADP wskazał na wzrost zatrudnienia w sektorze prywatnym o 154 tys. Jest to mniej niż w ubiegłym miesiącu, kiedy pierwotnie podano wartość 177 tys. Dziś ten odczyt zrewidowano w górę do 175 tys. Dzisiejsze dane okazały się słabsze od prognoz na poziomie 166 tys.

 

Zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym

 FXMAG forex raport adp rozczarował. czy nfp odbije po słabym sierpniu? 1

 

Odchylenia od prognoz dla odczytów ADP są zazwyczaj mniejsze niż w przypadku odczytów NFP, stąd rzadko mają istotną wartość prognostyczną przed danym publikowanymi przez Bureau of Labor Statistics. Im większe odchylenie w przypadku odczytu ADP tym większa szansa, że będzie ono zgodne z odchyleniem odczytu NFP, które traderzy często wykorzystują w czasie handlu podczas publikacji danych z rynku pracy (należy pamiętać, że handel podczas tak istotnych danych wiąże się ze znacznie podwyższonym ryzykiem).

Prognozy dla piątkowego odczytu zakładają wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 175 tys., czyli więcej niż w sierpniu, kiedy zatrudnienie wzrosło o 151 tys. Sierpień był w ostatnich latach najsłabszym miesiącem pod względem generowania miejsc pracy w gospodarce, co daje nadzieje na poprawę wyniku we wrześniu, choć słaby odczyt NFP każe być ostrożnym w formułowaniu optymistycznych prognoz.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk