• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
Raport ADP - dane niewiele nam powiedziały
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadł dzisiejszy odczyt raportu ADP

Jeśli ktoś oczekiwał, że raport agencji ADP dotyczący zatrudnienia pozarolniczego da jakiś sygnał co do tego jak może wyglądać jutrzejszy odczyt NFP to z pewnością się przeliczył. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o 173 tys., przez co było niemal równe z prognozą.

 

Raport ADP wskazał na nieco lepszy wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym niż miesiąc wcześniej, kiedy dane bardzo rozczarowały rynek (wzrost o 156 tys. - zrewidowany dziś na 166 tys. - wobec prognozy zakładającej wzrost o 196 tys.). Wtedy podobne odchylenie obserwowaliśmy w przypadku odczytu NFP.

Wartość prognostyczna dzisiejszego odchylenia od prognozy jest praktycznie zerowa. Zatrudnienie wzrosło nieznacznie słabiej niż prognozowano, ale różnica była minimalna i wyniosła 2. tys. W przypadku zależności pomiędzy odczytami ADP i NFP im większe są odchylenia tego pierwszego (publikacja raportu ADP odbywa się zawsze wcześniej niż raportu NFP) tym większa szansa, że odczyt NFP odchyli się w tę samą stronę.

 

Zmiana zatrudnienia pozarolniczego ADP

FXMAG forex raport adp - dane niewiele nam powiedziały 1

 

Jutro o 14:30 poznamy raport NFP, który może się okazać kluczowy jeśli chodzi o szansę na podwyżkę stóp procentowych w USA w czerwcu. Jeśli dane wskażą na utrzymującą się dobrą sytuację na rynku pracy to prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki powinno wyraźnie wzrosnąć. Na ten moment rynek kontraktów terminowych na stopę procentową FED szacuje je na około 20%.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk