• Odbierz prezent
Rainbow Tours z wynikami za III kwartał 2020 r. Spółce udało się osiągnąć zysk

20 listopada spółka z branży turystycznej Rainbow Tours przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał. Spółka odnotowała znaczny spadek przychodów. Udało jej się jednak zakończyć kwartał niewielkim zyskiem.

 

20 listopada po sesji na GPW spółka Rainbow Tours opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 137,1 mln zł wobec 816,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 83% rdr. Uzyskane przychody okazały się też niższe o 40% od szacunków analityków na poziomie 228,8 mln zł. W III kwartale spółka wypracowała zysk operacyjny w wysokości 2,4 mln zł wobec 54,2 mln zł rok wcześniej, co stanowi spadek o 96% rok do roku. Wynik ten okazał się jednak znacznie wyższy od szacunków analityków na poziomie 0,1 mln zł. W III kwartale zysk netto wyniósł 661 tys. zł i był niższy o 99% niż przed rokiem, kiedy kształtował się na poziomie 44,1 mln zł. Okazał się jednak lepszy od szacunków analityków, którzy spodziewali się, że w tym kwartale spółka nie wypracuje żadnego zysku netto.

Rok 2020 jest trudnym okresem dla spółki ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia w branży turystycznej.

Notowania: Rainbow Tours SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:RBW/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk