• Sklep
  • Odbierz prezent
Radosław Majdan
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie są kulisy przyszłego debiutu Vabun

To nazwisko zapewne częściej pojawia się na łamach gazet i stron poświęconych show biznesowi. Jednak dziś Radosław Majdan znalazł się na językach mediów ekonomicznych. Były piłkarz obwieścił, że jego spółka Vabun wejdzie na NewConnect. Dla sportowego celebryty giedła to coś nowego. Do tej pory inwestował głównie w na rynku nieruchomości i występował w telewizyjnych reality show.

 

O Vabun

Wspomnianą spółką jest Vabun działająca w obrębie branży perfumeryjno-kosmetycznej. Spółka Majdana istnieje na rynku od 2014 roku. W swojej ofercie ma głównie perfumy dla kobiet i mężczyzn. Skąd taka dość oryginalna nazwa? Radosław Majdan jest ponoć fanem kultury indiańskiej, co prawdopodobnie w tamtejszej kulturze oznacza jastrzębia i jest indiańskim odpowiednikiem znaku zodiaku eks piłkarza. Tyle w kwestii ciekawostki. Istotniejsze z naszej perspektywy wydają się wyniki finansowe i kondycja spółki. Radosław Majdan chwalił się wynikami w wywiadzie dla Parkietu:

- W IV kwartale udało nam się osiągnąć rentowność. W 2017 r. wypracowaliśmy ok. 80 tys. zł zyskunetto przy przychodach na poziomie ok. 3,5 mln zł netto.

Jak twierdzi Majdan, Vabun jest jego pierwszą, poważną firmą, w którą wkłada serce i czas. Były piłkarz zapowiedział także ekspansję spółki. Planuje zwiększyć sprzedaż oraz dystrybucje na jeszcze większą liczbę sklepów. Obecnie współpracuje z Drogeriami Polskimi, GoSport i Hebe (należące do Jeronimo Martins).

Vabun strona główna

FXMAG akcje radosław majdan wprowadzi swoją spółkę na newconnect radosław majdan newconnect vabun 1

Źródło: Vabun.pl

 

Giełdowy debiut

O wejściu Vabun na NewConnect słyszeliśmy już w zeszłym roku. Jesienne plany nie powiodły się, ale Majdan potwierdza, że Vabun ma ambicje na NewConnect. Mowa tu o bliżej nieokreślonej dacie debiutu. Radosława Majdan użył okolicznika „wkrótce”. Jak wiadomo, spółka dostarczyła w połowie grudnia stosowne dokumenty do GPW. Za spółką już dwie emisje akcji. Z nich pozyskano prawie 2 mln zł. Na ten moment spółka nie planuje emisji kolejnych akcji. Kapitalizacja spółki docelowo ma wynieść 10 mln zł. Radosław Majdan ma wielką nadzieję, że giełdowa procedura nabierze tempa, gdyż Vabun wejście na „małą giełdę” ma wpisane w swoją strategię. Jak mówi Radosław Majdan, konkurencja jest duża, więc spółka musi się czymś wyróżnić. Tu wymienia m.in. przystępność ceny i jakość perfum. Największymi rynkowymi rywalami Vabun są zagraniczne perfumerie.

 

Majdan i inwestycje

Osoby Radosława Majdana polskiemu gronu odbiorców raczej nie trzeba przedstawiać. Oprócz tego, że jest teraz celebrytą i wraz ze swoją równie popularną żoną występuje w telewizyjnych show, to miał kiedyś do czynienia ze sportem. Dziś uważany jest także za przedsiębiorcę. Jak sam twierdzi, z giełdą nie miał za wiele do czynienia, związany był bardziej z rynkiem nieruchomości, przez chwilę także z gastronomią. Jego szczecińskie bary okazały się nietrafioną inwestycją. Jak twierdzi, sportowcy, czy też ludzie show biznesu nie mają zbyt wiele czasu na analizę spółek giełdowych, stąd też inne sposoby inwestowania. W wywiadzie dla Parkietu podkreślił także, że będąc znaną osobą, nie wystarczy pokazać tylko swojej twarzy, to pomaga w biznesie, ale nie na dłuższą metę. Jakim biznesmenem jest Radosław Majdan, być może nie najgorszym.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk