• Odbierz prezent
Rada Nadzorcza Lufthansy odroczyła decyzję w sprawie zwołania Walnego Zgromadzenia

Na wczorajszym spotkaniu Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG omówiła warunki akceptacji pakietu stabilizacyjnego zaproponowanego przez należący do niemieckiego rządu federalnego Funduszu Stabilizacji Gospodarczej (WSF), jak również konieczność zwołania Walnego Zgromadzenia.

Rada Nadzorcza zapoznała się z obecnymi warunkami wskazanymi przez Komisję Europejską. W jej ocenie doprowadzą one do osłabienia funkcji portu przesiadkowego na lotniskach we Frankfurcie oraz Monachium. Dlatego dogłębnej analizy wymagają potencjalne skutki ekonomiczne dla spółki, w tym ich wpływ na planowaną spłatę środków stabilizacyjnych, jak również możliwe scenariusze alternatywne.

W tym kontekście Rada Nadzorcza nie była w stanie zatwierdzić pakietu stabilizacyjnego zgodnie z obecnymi warunkami UE. Niemniej jednak, w ocenie Rady, środki stabilizacyjne WSF są jedyną realną alternatywą niezbędną dla utrzymania wypłacalności.

Deutsche Lufthansa AG tymczasowo nie zwoła Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu wdrożenia środków stabilizacyjnych.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk