• Odbierz prezent
QubicGames z nową strategią - ponad 20 gier w tym roku. Kurs reaguje

Notowana na NewConnect spółka gamingowa QubicGames, o której było głośno w ostatnich dniach, opublikowała w czwartek 4 kwietnia komunikat aktualizujący strategię rozwoju spółki na najbliższe lata. Jej ambitne plany zakładają m.in. wydanie do końca roku aż 24 gier, co ma być zwieńczeniem piętnastolecia spółki.

 

Spółka QubicGames dotychczas skupiała się na wydawaniu gier na konsole Nintendo, jednak obecnie chce rozszerzyć swoją ofertę o produkcje wieloplatformowe, obejmujące zarówno konsole Sony PlayStation, Microsoft, mobilne systemy operacyjne Android oraz iOS, a także komputery PC. Kluczową platformą pozostanie jednak przenośna konsola Nintendo Switch.

W 2019 r. zakłada wydanie aż 24 tytułów w ramach nowego modelu biznesowego, zwiększając tę liczbę w 2020 r. do 30 produkcji. Produkcja każdej z nich docelowo ma kosztować do 50 tys. PLN i trwać ok. cztery miesiące.  Do końca tego roku spółka chce dotrzeć do 3 mln użytkowników samej konsoli Nintendo.

Kurs QubicGames na czwartkowej sesji notuje niemal 4% wzrost, wynosząc aktualnie 2,9200 PLN. Warto zauważyć, że od początku roku notowania spółki wzrosły ponad dwukrotnie, zaś historyczny szczyt notowań został wyznaczony 27 marca przy wycenie 3,4000 PLN.

 

QubicGames to spółka specjalizująca się w wydawaniu gier z segmentu Indie na przenośne konsole Nintendo Switch. Gry Indie (ang. Independent Video Game) to produkcje wydawane przez niewielkich, niezależnych producentów, najczęściej z wykorzystaniem własnego, niewielkiego budżetu. QubicGames debiutował na NewConnect we wrześniu 2016 r. z wyceną 2,44 za akcję.

 

Czytaj także: QubicGames zapowiada premierę kolejnej gry – sprawdź, co spółka przygotowała tym razem!

1 kwietnia w godzinach popołudniowych spółka QubicGames poinformowała o pozyskaniu licencji na wydanie gry „Warlocks 2: God Slayers” na konsolę Nintendo Switch.   Spółka QubicGames w swym komunikacie poinformowała, że 1 kwietnia zawarła istotną umowę wydawniczą z firmą Fat Dog Games. Umowa ta okr.. Czytaj
QubicGames zapowiada premierę kolejnej gry – sprawdź, co spółka przygotowała tym razem!

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk