• Odbierz prezent
QUBICGAMES S.A.: Pozyskanie licencji na wydanie gier Badland Game of the Year Edition, Tiny Lands, Momolu and Friends oraz Cultist Simulator na platformę Nintendo Switch (2021-03-05 08:36)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr5/2021
Data sporządzenia: 2021-03-05
Skrócona nazwa emitenta
QUBICGAMES S.A.
Temat
Pozyskanie licencji na wydanie gier Badland Game of the Year Edition, Tiny Lands, Momolu and Friends oraz Cultist Simulator na platformę Nintendo Switch
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd QubicGames S.A. z siedzibą w Siedlcach ("Spółka”) niniejszym informuje o zawarciu czterech umów wydawniczych. Spółka pozyskała licencje do następujących tytułów:

1. „Badland Game of the Year Edition” – umowa zawarta z fińskim developerem Frogmid Oy, obejmująca przystosowanie oraz wydanie gry na platformie Nintendo Switch. W zamian za udzielenie licencji developer otrzyma wynagrodzenie w postaci revenue share (procentu od przychodów ze sprzedaży gry).

„Badland Game of the Year Edition” to przygodowa gra platformowa z innowacyjną rozgrywką opartą na fizyce osadzonej w oszałamiająco nastrojowych, ręcznie malowanych grafikach. Gra Badland została po raz pierwszy wydana w 2013 r. w wersji na iPada, otrzymała wspaniałe opinie i wiele nagród, między innymi prestiżową nagrodę „iPad Game of the Year” (Gra roku na iPada) od firmy Apple.

2. „Tiny Lands” – umowa zawarta z Hyper Three Studio S.L. z siedzibą w Hiszpanii na wydanie gry na platformie Nintendo Switch. W zamian za udzielenie licencji developer otrzyma wynagrodzenie w postaci minimum gwarancyjnego oraz revenue share pomniejszonego o kwotę minimum gwarancyjnego.

„Tiny Lands” to wciągająca gra logiczna polegająca na szukaniu różnic w pięknych środowiskach 3D. Bardzo ciekawy i klimatyczny soundtrack oraz dynamiczne obiekty dodają uroku scenerii gry. Tytuł został wydany 22 stycznia na platformie Steam. Gra uzyskała bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników platformy Steam (na dzień sporządzenia raportu - 92% z 213 recenzji pozytywnych).

3. „Momolu and Friends” – umowa zawarta z Koukoi Games Ltd. z siedzibą w Finlandii obejmująca przystosowanie oraz wydanie gry na platformie Nintendo Switch. W zamian za udzielenie licencji Koukoi Games Ltd. otrzyma wynagrodzenie w postaci Advance Payment oraz revenue share pomniejszonego o kwotę Advance Payment.

„Momolu and Friends” to gra edukacyjna dla młodszych dzieci. Wspaniała grafika dostosowana do wieku graczy uzupełniona o spersonalizowane dźwięki. Wybrane mini gry takie jak mieszanie kolorów, puzzle czy też znajdź kolor, zapewnią odbiorcy wspaniałą rozrywkę wraz z nauką słów, cyfr, kolorów i dźwięków.

4. „Cultist Simulator” – umowa zawarta z Playdigious SAS z siedzibą we Francji na wydanie gry na platformie Nintendo Switch na rynku japońskim. W zamian za udzielenie licencji Playdigious SAS otrzyma wynagrodzenie w postaci revenue share.

„Cultist Simulator” to gra karciana, w której gracz przyjmuje rolę przywódcy tajemnego kultu i odpowiednio dobierając karty, tworzy własną historię. Gra uzyskała bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników platformy Steam (na dzień sporządzenia raportu - 82% z 4276 recenzji pozytywnych).

Planowane terminy wydania gier Tiny Lands i Cultist Simulator to drugi kwartał 2021 roku, natomiast przewidywane terminy wydania gier Badland Game of the Year Edition oraz Momolu and Friends to przełom drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

(pełna nazwa emitenta)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
(kod pocztowy)(miejscowość)
(ulica)(numer)
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-05Jakub PieczykolanPrezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk