• Odbierz prezent
QubicGames na mocnym minusie, mimo świetnych wyników kwartalnych

Notowana na NewConnect spółka gamingowa QubicGames opublikowała w piątek 9 sierpnia wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Są one optymistyczne, zaś na szczególną uwagę zasługuje ponad 800% wzrost zysku netto w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Mimo tego, na piątkowej sesji akcje QubicGames traciły nawet ponad 10%, obecnie będąc na minusie niecałe 8%.

 

Spółka QubicGames w drugim kwartale osiągnęła zysk netto w wysokości 1,99 mln złotych, w porównaniu do 220 tys. złotych w zeszłym roku, co oznacza imponujący wzrost o niemal 805%.

W pierwszym półroczu 2019 r. spółka osiągnęła zysk w wysokości 2,79 mln złotych netto, wobec 540 tys. złotych rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wyniosły natomiast 4,29 mln złotych w porównaniu do 1,8 mln złotych w pierwszym półroczu 2018 r.

Spółka jeszcze w tym roku planuje przekroczyć liczbę 24 wydanych gier, zaś w przyszłym wydać łącznie trzydzieści tytułów. Do końca lipca QubicGames sprzedał łącznie 1,3 mln gier na przenośną konsolę Nintendo Switch.

 

QubicGames to istniejąca od 2004 r. spółka specjalizująca się w wydawaniu gier z segmentu Indie głównie na przenośne konsole Nintendo Switch. Gry Indie (ang. Independent Video Game) to produkcje wydawane przez niewielkich, niezależnych producentów, najczęściej z wykorzystaniem własnego, niewielkiego budżetu. QubicGames debiutował na NewConnect we wrześniu 2016 r. z wyceną 2,44 za akcję, osiągając dotychczasowe szczyty notowań pod koniec marca tego roku (3,5800 PLN).

 

Wyniki kwartalne opublikowane przez QubicGames są optymistyczne, jednak akcjonariusze zareagowali na nie dość negatywnie - akcje tracą niemal 8% przy wycenie 2,9400 PLN.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk