• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
PZU - Krupiński nowym prezesem
Z artykułu dowiesz się:

- Kim jest nowy prezes PZU SA

- Kogo Rada Nadzorcza PZU SA powołała do zarządu spółki

Wczoraj Rada Nadzorcza PZU SA PZU SA powołała na stanowisko prezesa spółki Michała Krupińskiego. Krupiński zastąpi na stanowisku Andrzeja Klesyka, który w grudniu zrezygnował ze swojej funkcji.

 

Andrzej Klesyk złożył rezygnację z funkcji prezesa PZU SA na wniosek Skarbu Państwa 9 grudnia ubiegłego roku. Od czasu rezygnację obowiązki prezesa pełnił Dariusz Krzewina.

"Rada Nadzorcza PZU SA uchwałą z dnia 19 stycznia powołała zarząd spółki i powierzyła Michałowi Krupińskiemu pełnienie funkcji prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA." - czytamy w komunikacie spółki.

 

Krupiński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2007-2008 sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2011 roku Michał Krupiński był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch.

 

"To dla mnie zaszczyt móc pokierować tak znakomitą spółką jak PZU. To także duża odpowiedzialność wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników firmy. PZU to jedna z największych firm sektora finansowego w Polsce, największa ubezpieczeniowa w tej części Europy, z ponad 200-letnią tradycją. Ponadto niezmiernie istotna z punktu widzenia stabilności rynku finansowego w Polsce, aktywny uczestnik życia gospodarczego i społecznego. Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy" – powiedział Michał Krupiński po wyborze na prezesa zarządu spółki.

 

Powołanie nowego prezesa to nie jedyna zmiana w zarządzie. Dodatkowo Rada Nadzorcza PZU SA powołała na mocy uchwały dodatkowych członków zarządu:

  • Beata Kozłowska-Chyła
  • Roger Hodgkiss
  • Robert Pietryszyn
  • Paweł Surówka (z dniem 20.01.2016)

Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU SA złożyli natomiast Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk