• Odbierz prezent
Pyramid Games z umową na współfinansowanie kolejnych 9 gier

Lubelska spółka Pyramid Games dała się poznać jako twórca grywalnych, a jednocześnie stawiających na wierne odwzorowanie realiów gier. Te działania zamierza kontynuować w najbliższych latach m.in. dzięki nowej umowie podpisanej z inwestorem. Trwała formuła współpracy rozciąga się na 9 zupełnie nowych projektów, które zostaną zrealizowane w ciągu 3 lat. Umowa obejmuje również inwestycję kapitałową w spółkę. Na jej mocy inwestor obejmie 25.000 akcji spółki.

  • Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy, bo dzięki niej zrealizujemy nasze ambitne plany - mówi Jacek Wyszyński, szef studia. - Od początku działalności oferujemy graczom interesujące podejście do gatunku symulatorów i zamierzamy to kontynuować również w przypadku nadchodzących projektów.

Od pewnego czasu znane są plany Pyramid Games na 2020 rok. Obejmują premiery 6 gier łączących rozrywkę z elementami popularnonaukowymi. W Occupy Mars: The Game zadaniem gracza jest przetrwanie i kolonizacja Czerwonej Planety. W Dinosaur Fossil Hunter gracz wciela się w rolę paleontologa odkrywającego szczątki dinozaurów, zaś w Rover Mechanic Simulator zostaje inżynierem dbającym o marsjańskie łaziki. Ta ostatnia gra jest już od pewnego czasu dostępna we Wczesnym Dostępie na platformie Steam.

Wszystkie gry realizowane obecnie przez studio znajdują się na Globalnej Top Wishliście platformy Steam (lista najbardziej oczekiwanych gier). Wymienione wyżej tytuły mają zbudowaną dużą społeczność potencjalnych nabywców; łącznie tylko na te trzy tytuły czeka ponad 100.000 graczy.

Oprócz wyżej wymienionych gier spółka prowadzi działalność związaną z podwykonawstwem, tworząc gry i assety na zlecenie innych podmiotów. Castle Flipper, ZooKeeper czy Farming Life to kolejne tytuły powstające w siedzibie lubelskiego studia.

Spółka dała się poznać jako producent wysokiej jakości gier. Gra Rover Mechanic Simulator osiągnęła ponad 90% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

--

Więcej o Pyramid Games:

Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Lublinie, a tworzą je fani gier oraz pasjonaci nauki i science-fiction. Ich produkcje koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Spółka należy do Grupy Playway S.A. W tym roku zamierza wprowadzić swoje walory do obrotu na NewConnect i już złożyła przedmiotowy wniosek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk