• Odbierz prezent
Pyramid Games z ponad dwukrotnym wzrostem przychodów netto ze sprzedaży r/r

Pyramid Games, notowany na NewConnect, producent gier komputerowych z Grupy PlayWay, podsumowuje 2020 rok. Przychody netto ze sprzedaży w raportowanym okresie wyniosły około 2,23 mln zł co stanowi ponad dwukrotny wzrost w stosunku do 2019 roku. W tym czasie studio skierowało do sprzedaży autorską grę Rover Mechanic Simulator na PC. Premiery miały również takie tytuły spółki jak Motorcycle Mechanic Simulator oraz RMX Real Motocross na Nintendo Switch, a także SpyHack na PC. Miniony rok był dla spółki okresem szybkiego rozwoju – zapisy na listę życzeń Steam najważniejszych tytułów z portfolio Pyramid Games, m.in. Occupy Mars: The Game czy Dinosaur Fossil Hunter zwiększyły się średnio o 300 proc. r/r. Jednocześnie w drugiej połowie 2020 roku spółka zrealizowała jeden ze swoich najważniejszych celów, jakim był debiut na rynku NewConnect.

- Za nami rok intensywnych działań produkcyjnych, skierowanych na nasze najważniejsze tytuły, m.in. Occupy Mars: The Game, Dinosaur Fossil Hunter czy Rover Mechanic Simulator, który trafił do sprzedaży w trybie wczesnego dostępu w lutym 2020, premiera pełnej wersji gry odbyła się w listopadzie. Wyniki finansowe spółki za 2020 rok są dla nas zadowalające. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły ponad 2,23 mln zł w relacji do 1,08 mln zł za rok poprzedni. Jednocześnie odnotowaliśmy stratę na poziomie 0,2 mln zł, co jest związane ze zwiększonymi nakładami na marketing i promocję naszych gier, inwestycją w sprzęt Motion Capture, a także kosztami ponoszonymi przy produkcji pięciu tytułów, które w tym roku trafią do sprzedaży – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games. – Rok 2020 to również debiut giełdowy na rynku NewConnect, który jest jednym z kamieni milowych w rozwoju naszej spółki – dodaje.

Z początkiem ubiegłego roku na platformie Steam ukazała się jedna z autorskich gier Pyramid Games – Rover Mechanic Simulator - w trybie wczesnego dostępu (early access). Jej pełna wersja trafiła do sprzedaży kilka miesięcy później. Dodatkowo przez miesiąc tytuł dostępny był również w abonamencie Humble Choice organizowanym przez Humble Bundle Inc. Dzięki umowie podpisanej z Ultimate Games S.A. gra zostanie portowana na platformy Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. W sierpniu spółka zaprezentowała również prolog Dinosaur Fossil Hunter, której premiera planowana jest w 2021 roku.

Pyramid Games jest w zaawansowanej fazie prac nad swoim najważniejszym tytułem Occupy Mars: The Game, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie. W czerwcu, w ramach Festiwalu Gier Steam, udostępniono demo gry, a dwa miesiące później na portalu Steam prolog w formule free-to-play. – Pozostajemy w stałym kontakcie ze społecznością fanów, którzy sugerują nam co możemy zmienić i ulepszyć w Occupy Mars: The Game. Wiele spośród tych sugestii już uwzględniliśmy. Obecnie prowadzimy prace nad doszlifowaniem fabuły oraz szeroko zakrojone działania marketingowe tytułu. Rozpoczęliśmy m.in. realizację wieloodcinkowego mini-serialu
w serwisie YouTube, opowiadającego o realiach przetrwania na czerwonej planecie. Oprócz tego, szykujemy się do premier Dinosaur Fossil Hunter
oraz gier realizowanych na zlecenie - Castle Flipper, ZooKeeper i Farming Life - mówi Jacek Wyszyński.

W raportowanym okresie, w zakresie najważniejszych zdarzeń operacyjnych, Pyramid Games, wymienia również podpisanie kilku umów: z autorem książek science-fiction – Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem na stworzenie gry na podstawie uniwersum CEO Slayer, z PlayWay S.A. na produkcję gry Car Mechanic Simulator Auctions Mobile na platformy Android oraz IOS oraz z Manager Games S.A. na realizację Car Mechanic Manager 2022. Spółka nabyła także prawa do gry Urban Explorer, nad którą pracuje wspólnie z Woodland Games.

Ponadto, w 2020 roku studio nawiązało współpracę z firmami ASUS ROG, SteelSeries, nVidia oraz Microsoft. Pyramid Games rozpoczęło także działania nad projektem B+R realizowanym w ramach NCBR GameInn, którego celem jest wyprodukowanie technologii ułatwiającej portowanie gier singleplayer do trybu kooperacji online.

O Pyramid Games:

Pyramid Games to działające od 2010 roku studio, zajmujące się tworzeniem gier komputerowych. Zespół Pyramid Games tworzą pasjonaci nauki i Science-Fiction, dlatego produkcje spółki nastawione są na kierunek popularnonaukowy - gry koncentrują się na tematyce odkrywania nieznanego i zdobywania wiedzy. Najbardziej oczekiwanym tytułem jest symulator przetrwania na Czerwonej Planecie – Occupy Mars: The Game.

Od sierpnia 2020 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk