• Odbierz prezent
PURE BIOLOGICS S.A.: Umowa na przeprowadzenie badań przedklinicznych w ramach projektu PB002 (2021-03-18 14:51)
fot. freepik.com
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr10/2021
Data sporządzenia: 2021-03-18
Skrócona nazwa emitenta
PURE BIOLOGICS S.A.
Temat
Umowa na przeprowadzenie badań przedklinicznych w ramach projektu PB002
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W dniu 18 marca 2021 r. Zarząd Pure Biologics S.A. [Spółka, Emitent] powziął informację, że Spółka podpisała z instytutem badawczym Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Przemysłu Organicznego z siedzibą w Warszawie, Oddział w Pszczynie [Instytut], umowę na wykonanie usługi badawczej obejmującej eksperymenty przedkliniczne w modelu zwierzęcym dla oceny parametrów farmakokinetycznych przeciwciała anty-AQP4. Instytut został wybrany na podwykonawcę w publicznym postępowaniu ofertowym zakończonym 17 marca 2021 r.

Usługa badawcza zostanie wykonana w ramach projektu PB002 [AptaPheresis], który dotyczy rozwoju filtra biomolekularnego zawierającego aptamery, przeznaczonego do terapii pacjentów cierpiących na Zespół Devica [neuromyelitis optica, NMO], rzadką neurologiczną chorobę autoimmunologiczną.

Badanie przedkliniczne będące przedmiotem umowy ma na celu pozyskanie danych na temat profilu utrzymywania się modelowego ludzkiego przeciwciała rekombinowanego anty-AQP4 [odpowiednika czynnika chorobotwórczego w NMO] we krwi królików po podaniu jednorazowym w schemacie eskalacji dawki. Równocześnie monitorowana będzie ewentualna toksyczność ostra badanego związku, która mogłaby zaburzyć procedurę aferezy w przyszłym badaniu. Emitent spodziewa się, że badanie może rozpocząć się [pierwsze dawkowanie przeciwciała anty-AQP4 zwierzętom] w trzecim kwartale 2021 roku, po uzyskaniu zgody Lokalnej Komisji Etycznej oraz pozyskaniu i kwarantannie zwierząt, a oczekiwany czas trwania całego badania to około dwóch miesięcy.

Wyniki uzyskane w opisywanym eksperymencie są niezbędne do prawidłowego zaplanowania kolejnego etapu badań przedklinicznych, w którym Spółka zamierza ocenić skuteczność usuwania określonego czynnika przez aptamerowy filtr biomolekularny.

Powyższa informacja została uznana za spełniającą kryteria art. 7 ust. 1 MAR, ze względu na jej pozytywny wpływ na długoterminowe perspektywy rozwoju Emitenta.


MESSAGE (ENGLISH VERSION)PURE BIOLOGICS SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
PURE BIOLOGICS S.A.Usługi inne (uin)
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
54-427Wrocław
(kod pocztowy)(miejscowość)
Duńska11
(ulica)(numer)
+48 570 00 28 29
(telefon)(fax)
info@purebiologics.comwww.purebiologics.com
(e-mail)(www)
8943003192021305772
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-18Filip JeleńPrezes Zarządu
2021-03-18Romuald HarwasWiceprezes Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk