• Sklep
  • Odbierz prezent
Pure Biologics podpisał umowę na 30 milionów złotych dofinansowania od NCBiR. Kurs reaguje

Wrocławska spółka biofarmaceutyczna Pure Biologics poinformowała w piątek 20 września o podpisaniu umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, w ramach której otrzyma ona niemal 30 mln złotych dofinansowania swojego projektu PureBIKE. Na piątkowej sesji kurs Pure Biologics rośnie o ponad 2%, choć reakcja akcjonariuszy nie jest tak zauważalna jak miesiąc temu, gdy spółka poinformowała o otrzymaniu dofinansowania.

 

Dofinansowanie od NCBiR wyniesie 29,87 i będzie stanowić większość kosztów realizacji projektu PureBIKE, wycenianego na 40,42 mln złotych. PureBIKE jest projektem lekowym w segmencie terapii immunoonkologicznych, polegającym na opracowaniu bispecyficznego fragmentu przeciwciała do symultanicznego zwalczania nowotworu i rekrutacji komórek układu immunologicznego. Mówiąc prościej chodzi o opracowanie cząsteczki aktywnej do walki z nowotworem, na bazie której opracowywane będą leki. Immunoonkologia to nowy obszar badań, który skupia terapie działające tam, gdzie dotychczasowe metody leczenia nowotworów okazały się zawodne lub krótkotrwałe. Polega na próbie aktywizacji układu odpornościowego w walce z nowotworem.

 

Spółka otrzymała już w tym roku jedno dofinansowanie od NCBiR. Chodzi o ponad 30 mln złotych, które zostało przeznaczone na rozwój projektu PureActivator, obejmującego opracowanie terapii na bazie immunoligandów rekrutujących układ immunologiczny do walki z nowotworem układu oddechowego. W momencie otrzymania dofinansowania (27 marca), kapitalizacja Pure Biologics była niższa od jego wysokości.

 

Istniejąca od 2011 r. wrocławska spółka biofarmaceutyczna Pure Biologics jest notowana na NewConnect od 11 grudnia 2018 r., debiutując z wyceną 22,9000 PLN. Obecnie kurs jej akcji wynosi 34,8000 PLN, przy kapitalizacji przekraczającej 57,2 mln złotych. Spółka zajmuje się opracowywaniem własnych cząsteczek diagnostycznych, tworzeniem leków biologicznych, a także terapeutycznych wyrobów medycznych. Oprócz tego prowadzi badania kontraktowe na zlecenie firm farmaceutycznych, takich jak Polpharma, Grupa Adamed, czy Celon Pharma.


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk