• Sklep
  • Odbierz prezent
Pure Biologics otrzymał dofinansowanie na rozwój leku na raka. Jest wyższe od kapitalizacji spółki

Spółka biofarmaceutyczna Pure Biologics poinformowała w raporcie bieżącym z 27 marca o otrzymaniu dofinansowania na rozwój leku na raka od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowanie w wysokości ponad 30 mln złotych pokryje większość kosztów potrzebnych do rozwoju projektu leku.

 

Projekt lekowy Pure Biologics o nazwie PureActivator obejmuje opracowanie terapii na bazie immunoligandów rekrutujących układ immunologiczny do walki z nowotworem i został wyceniony przez spółkę na 39,9 mln złotych. O tym, że NCBiR wstępnie zakwalifikował projekt Pure Biologics do dofinansowania, spółka poinformowała 31 stycznia. 26 marca doszło do podpisania umowy pomiędzy NCBiR i Pure Biologics, w ramach której spółka otrzyma 30,1 mln złotych dofinansowania na swój projekt leku przeciwnowotworowego.

Projekt PureActivator ma zostać zakończony do 2023 r. i stanowi jeden z elementów strategii rozwoju spółki. Lek, który powstanie na jego bazie należy do segmentu terapii immunoonkologicznych i docelowo będzie służył pacjentom chorym na raka płuc.

Wrocławska spółka biofarmaceutyczna Pure Biologics jest notowana na NewConnect od 11 grudnia 2018 r., debiutując z wyceną 22,9000 PLN. Obecnie kurs jej akcji wynosi 23,6000 PLN, przy kapitalizacji przekraczającej 27,7 mln złotych. Warto zauważyć, że dofinansowanie od NCBiR jest wyższe od kapitalizacji spółki, stąd też jest istotnym czynnikiem fundamentalnym.

Czytaj także: Selvita z zielonym światłem od amerykańskiego regulatora - kurs reaguje

Spółka biotechnologiczna Selvita (GPW:SLV) poinformowała w oficjalnym komunikacie o otrzymaniu istotnej zgody amerykańskiego regulatora FDA (Food and Drug Administration), który dał jej zielone światło do rozpoczęcia badań na terenie Stanów Zjednoczonych nad związkiem SEL120. Inwestorzy zareagowali.. Czytaj
Selvita z zielonym światłem od amerykańskiego regulatora - kurs reaguje

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk