• Odbierz prezent
PunkPirates otrzymało zwrot kosztów produkcji i wydania DANGER! Escape Lab

PunkPirates, notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), podsumowała premierę swojego najnowszego tytułu DANGER! Escape Lab. Nakłady finansowe poniesione na produkcję i wydanie gry zwróciły się w ciągu dwóch dni od uruchomienia sprzedaży. DANGER! Escape Lab przeznaczona jest na urządzenia PC VR. PunkPirates jest współproducentem i wydawcą tytułu.

- Z zadowoleniem informujemy o naszej najnowszej propozycji dla fanów wirtualnej rzeczywistości - DANGER! Escape Lab, której premiera odbyła się 15 grudnia. Sprzedaż, którą odnotowaliśmy w ciągu dwóch dni wpłynęła na całkowity zwrot kosztów przeznaczonych na produkcję i wydanie gry, co pozwala generować nam zyski – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates ds. Rozwoju. – Nasz model biznesowy uwzględnia krótki cykl produkcyjny, który trwa maksymalnie 12 miesięcy. Chcemy wydawać od trzech do czterech gier VR rocznie i mamy nadzieję na ich dobre przyjęcie przez fanów tego gatunku – dodaje.

DANGER! Escape Lab, pierwotnie znana jako DANGER! COVID-19, jest jedną z kilku gier studia, których fabuła koncentruje się na działaniach związanych ze zmianą biegu określonych wydarzeń poprzez sprawne wykonanie określonych zadań w wyznaczonym czasie. Gracz wciela się w pracownika laboratorium i staje przed wyzwaniem zablokowania rozprzestrzeniania się groźnego wirusa. W tym celu zmuszony jest do kreatywnego wykorzystania dostępnych w pomieszczeniu przedmiotów, do których dostęp jest bardzo często ograniczony. Aby go zdobyć konieczne jest rozwiązanie logicznych zagadek. Jednocześnie największym zagrożeniem jest brak jakichkolwiek procedur bezpieczeństwa laboratorium przed rozprzestrzeniającym się wirusem. Kilkadziesiąt minut dzieli gracza od katastrofy mającej wpływ na cały świat oraz uniknięcia śmiertelnego zagrożenia.

- DANGER! Escape Lab pozwala na odkrywanie przestrzeni imitujących tajne laboratoria naukowe, niedostępne dla większości ludzi. Aspektem, który w naszej ocenie wydaje się jednym z bardziej interesujących jest fabuła zawierająca liczne zagadki. Zmuszają one gracza do logicznego myślenia, eksploracji i interakcji z otoczeniem oraz niekonwencjonalnego podejścia do rozwiązywania problemów – mówi Leszek Krajewski. – Rozgrywka posiada trzy różne zakończenia, które można odkryć
w zależności od liczby zagadek jakie uda się rozwiązać
– podsumowuje.

Dedykowany na urządzenia PC VR tytuł DANGER! Escape Lab dostępny jest w sprzedaży od 15 grudnia.

***

O spółce:

PunkPirates S.A. działa od 2020 roku. To niezależne studio gamingowe, którego główną działalnością jest produkcja gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR). Spółka samodzielnie nadzoruje produkcję, publikację i marketing autorskich tytułów. W portfolio spółki znajdują się Escape Room VR, Escape Room VR Stories oraz Escape Room VR Inner Voices. Od premiery pierwszego tytułu z serii, gry sprzedały się na platformach VR-owych w liczbie 90 tys. sztuk. Od 15 grudnia na urządzeniach PC VR dostępny jest także DANGER! Escape Lab.

PunkPirates to obecnie jedyna spółka notowana na rynku głównym GPW, która daje ekspozycję na produkcję i wydawanie gier VR.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk