• Odbierz prezent
Pułapka na wykresie kursu dolara USD/JPY każe zwrócić uwagę na złoto i srebro

Od wczoraj na wykresie USD/JPY mamy do czynienia z materializacją pułapki zastawionej na byki. Mocno ubity wcześniej opór w rejonie 112,20 udało się kupującym zaatakować, ale sukces w tym miejscu nie trwał długo i rynek zdecydowanym ruchem wrócił niżej.

Kurs dolara do jena USD/JPY - wykres H4

1

Konsekwencją takiego nieudanego wybicia jest zwykle rozwinięcie ruchu w kierunku przeciwnym, a w takiej sytuacji najbliższe wsparcie znajdziemy w okolicy 110,90. Materializacja takiego zwrotu nieść może także konsekwencje dla skorelowanych z tą parą instrumentów. Warto wiedzieć, że w dłuższym horyzoncie ujemną korelacją cechuje się chociażby złoto i zwykle idące z nim w parze srebro.

WEBINAR: Strategia automatyczna BUY SELL Signals – idealna na konsolidację

W przypadku tych metali technicznie także pojawiają się ciekawe układy. W nieco bardziej komfortowej sytuacji zdają się być obecnie byki na srebrze.

Cena srebra - wykres dzienny

1

Tutaj bowiem ostatnie osuwanie ceny przybiera kształt klina (popytowa wymowa), poprzez który rynek wyhamowuje na horyzontalnym wsparciu. Do tego dorzucić można jeszcze wtorkową, nieudaną próbę ataku na dolne ograniczenie.

Cena złota - wykres H4

1

W nieco mniej komfortowej sytuacji z punktu widzenia spoglądania w górę są byki na złocie. Sprzedającym udało się w minionych dniach sforsować najbliższe wsparcie na $1280, ale rynek zamiast rozwijać przecenę konsoliduje się pod nim. Tutaj jednak uwaga na sytuację, w której bykom udałoby się powrócić silnym wybiciem powyżej tej bariery, zastawiając z kolei na wcześniejszych sprzedających pułapkę sygnalną.

Zobacz strategię na konsolidację – zapisz się na webinar

 

Zapisz mnie!

 

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Exeria

Exeria to ogólnodostępna społeczność inwestorów wymieniających się informacjami oraz unikalna platforma transakcyjna umożliwiająca automatyczną realizację zleceń z dowolnego urządzenia (telefon, tablet, komputer). Wejdź na exeria.com  i przetestuj nowoczesne narzędzia do handlu na FX, CFD, akcjach i kryptowalutach

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk