• Odbierz prezent
Przytłumiony wzrostowy impet na warszawskiej giełdzie – cofnięcie notowań akcji DINOPL

Wczorajsze notowania, mimo wykazania kontynuacji zwyżki, zdają się przytłumiać wzrostowy impet. Na wykresie 60-min przebieg kursu FW20 przypomina kształtem formacje podwójnego dna. Linia wybicia jest przy wartości 1967 pkt., wysokość formacji oddaje potencjał zwyżki ok. 80 pkt. (oczywiście po wyłamaniu z formacji). Opór przy poziomie wybicia umacnia zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

O ile na MACD jest obecny sygnał kupna,

a RSI jest w trendzie wzrostowym, o tyle wskaźnik DMI jeszcze tonuje ten optymizm. Mimo pozytywnego przecięcia linii DM miernik siły trendu pozostaje na niskich wartościach (poniżej przebiegu linii DM) wskazując bardzie na obecność trendu bocznego. Na wykresie dziennym notowania nadal są w fazie kilkutygodniowego trendu bocznego, ale jednocześnie jest oddalane ryzyko wykonywania kształtowanej od grudnia formacji RGR. W krótszej perspektywie wykazana po poniedziałkowej sesji formacja gwiazdy porannej, zwłaszcza widoczna na WIG20, przynosi mało zadowalający efekt.

Dla spółek indeksu bazowego niewielkie cofnięcie wykazał sektor bankowy

(analiza UKNF o możliwych kosztach konwersji kredytów walutowych) oraz DINOPL, ale ze sporą nadwyżką skompensowała to mocna zwyżka cen akcji ALLEGRO (blisko 10% udział w indeksie). Na giełdach zachodnich uwagę zwraca przede wszystkim cofnięcie głównych indeksów akcji amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla sektora usługowego głównych gospodarek


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk