• Odbierz prezent
kalendarz makroekonomiczny
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Wiele wskazuje na to, że początek tego tygodnia handlowego będzie raczej mało interesującym okresem pod względem zmienności na rynkach finansowych. Osoby handlujące na krótkich interwałach mogą potraktować poniedziałek jako przedłużenie weekendu.

Poniedziałki zazwyczaj bywają mniej ciekawe pod względem zmienności na rynku walutowym. Dziś aktywność inwestorów może być jeszcze mniejsza niż zwykle ze względu na święta państwowe w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Spoglądając na kalendarz makroekonomiczny zorientujemy się, że zmienność nie będzie dziś pobudzana przez odczyty z głównych gospodarek świata. W trakcie dnia jedynym istotnym wydarzeniem będzie przemówienie Mario Draghiego. Szef EBC będzie przemawiał w Parlamencie Europejskim, co może mieć wpływ na notowania euro. Szanse na to są jednak niewielkie, gdyż pod koniec ubiegłego tygodnia Draghi przemawiał w Madrycie (wypowiadając się pozytywnie na temat ożywienia w strefie euro), stąd trudno oczekiwać, że dziś powie coś nowego.

Nieco więcej, w kontekście publikacji makroekonomicznych, będzie się działo podczas sesji azjatyckiej. Będą to jednak odczyty o niezbyt wysokim znaczeniu (nie licząc danych o sprzedaży detalicznej w Japonii), stąd nie należy spodziewać się, by znacząco wpłynęło na notowania walut.

 

Sesja europejska (26.05.17)

15:00 – EUR – Przemawia Mario Draghi (EBC)

 

Sesja amerykańska (26.05.17)

brak istotnych wydarzeń

 

Sesja azjatycka (27.05.17)

00:45 – NZD – Pozwolenia na budowę

01:30 – JPY – Wydatki gospodarstw domowych

01:50 – JPY – Stopa bezrobocia; Sprzedaż detaliczna

03:30 – AUD – Pozwolenia na budowę


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk