• Odbierz prezent
kalendarz makroekonomiczny
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Dziś kalendarz ekonomiczny zdominowany jest przez wydarzenia związane z polityką pieniężną. To one mogą dziś mieć największy wpływ na notowania walut. Zwłaszcza, że nie będziemy mieli dziś odczytów ważnych danych makroekonomicznych.

Podczas sesji europejskiej do głosu dojdzie dwóch kluczowych bankierów centralnych. Najpierw na podwyższoną zmienność narażone będzie euro, ze względu na przemówienie Mario Draghiego. Później rynki przerzucą uwagę na Marka Carneya. Pamiętajmy, że w ubiegłym tygodniu jego komentarze dotyczące podwyżek stóp procentowych (a dokładniej braku konieczności takiego ruchu) znacząco osłabiły funta. Na następny dzień inny przedstawiciel BoE – Andy Haldane – wypowiadał się w przeciwny sposób, przez co rynki mają trudność w prognozowaniu potencjalnych działań banku centralnego.

W czasie sesji amerykańskiej wypowiadać się będzie kilku kluczowych decydentów z Fed: największy jastrząb spośród głosujących w tym roku – Patrick Harker, największy gołąb – Neel Kashkari i przede wszystkim Janet Yellen. Obecnie zadaniem Fed jest nakierowanie rynków na dalsze zmiany w polityce pieniężnej. Te nie mają obecnie pewności co do tego, czy dojdzie w tym roku do jeszcze jednej podwyżki, kiedy rozpocznie się proces redukcji bilansu i w jaki sposób będzie przebiegał.

 

Sesja europejska (27.06.17)

10:00 – EUR – Przemawia Mario Draghi (EBC)

12:00 – GBP – Przemawia Mark Carney (BoE)

 

Sesja amerykańska (27.06.17)

10:05 – USD – Przemawia John Williams (Fed)

16:00 – USD – Wskaźnik zaufania konsumentów (wg Conference Board)

17:15 – USD – Przemawia Patrick Harker (Fed/FOMC)

19:00 – USD – Przemawia Janet Yellen (Fed/FOMC)

23:30 – USD – Przemawia Neel Kashkari (Fed/FOMC)

 

Sesja azjatycka (28.06.17)

brak istotnych wydarzeń


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk