• Odbierz prezent
Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [27.04.17]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Dziś najbardziej zmienną spośród głównych walut może być euro. Tym razem w centrum uwagi nie powinny być wydarzenia o charakterze politycznym  (choć biorąc pod uwagę nadchodzącą drugą turę wyborów prezydenckich we Francji nie należy do końca wykluczać takiego rozwiązania).

Sesja europejska to przede wszystkim decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki pieniężnej. Na zmiany w jej nastawieniu nie ma co liczyć. Zagadką dla rynków pozostaje jednak retoryka, jaką decydenci przyjmą w oświadczeniu do decyzji (czy będzie ono bardziej, czy mniej gołębia). Na notowania euro wpłynąć może również sam Mario Draghi, który przemawiał będzie na konferencji prasowej.

Nieco spokojniej może być podczas sesji amerykańskiej. W tym przypadku będziemy mieli do czynienia z mniej istotnymi odczytami z gospodarki USA, które mogą mieć znikomy wpływ na notowania dolara.

Podczas nocnej sesji azjatyckiej warto zwrócić uwagę na jena japońskiego. Dane o inflacji mogą mocniej wpłynąć na pary z JPY niż dzisiejsza decyzja BoJ, która nie wywołała istotnych ruchów na rynku walutowym.

 

Sesja europejska (27.04.17)

13:45 – EUR – Decyzja EBC w sprawie polityki pieniężnej

14:00 – EUR – Inflacja w Niemczech

14:30 – EUR – Konferencja prasowa EBC

 

Sesja amerykańska (27.04.17)

14:30 – USD – Zamówienia środków trwałych

16:00 – USD – Indeks podpisanych umów kupna domów

 

Sesja azjatycka (27/28.04.17)

00:45 – NZD – Pozwolenia na budowę; Bilans handlowy

01:30 – JPY – Inflacja w Japonii; Stopa bezrobocia

01:50 – JPY – Produkcja przemysłowa; Sprzedaż detaliczna

03:30 – AUD – Inflacja PPI w Australii

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk