• Odbierz prezent
Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [24.05.17]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Dziś główne wydarzenia dla rynku walutowego dotyczą sesji amerykańskiej. Walutami, na które należy zwrócić szczególną uwagę są dolar amerykański i dolar kanadyjski.

Podczas sesji europejskiej nie będzie żadnych istotnych odczytów makroekonomicznych, które mogłyby wpłynąćna rynek walutowy. Na euro mogą wpłynąć jednak komentarze członków Zarządu EBC, a w szczególności Mario Draghiego, który będzie przemawiał w Madrycie.

Sesja amerykańska to przede wszystkim decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych. Choć w dalszym ciągu oczekuje się bierności ze strony Banku, to na notowania CAD może wpłynąć charakter oświadczenia do decyzji.

Dla rynku walutowego istotny będzie również protokół z ostatniego posiedzenia FOMC, który zostanie opublikowany dziś wieczorem. Inwestorzy będą w nim szukać wskazówek dotyczących możliwej podwyżki stóp procentowych na czerwcowym posiedzeniu.

 

Sesja europejska (24.05.17)

10:30 – EUR – Przemawia Peter Praet (EBC)

14:45 – EUR – Przemawia Mario Draghi (EBC)

 

Sesja amerykańska (24.05.17)

16:00 – CAD – Decyzja BoC w sprawie polityki pieniężnej

16:00 – USD – Dane z wtórnego ryknu nieruchomości w USA

16:00 – WTI – Zapasy ropy naftowej w USA

20:00 – USD – Protokół z posiedzenia FOMC 

 

Sesja azjatycka (24/25.05.17)

brak istotnych wydarzeń


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk