• Odbierz prezent
kalendarz makroekonomiczny
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Dziś traderzy rynku walutowego powinni być przygotowani na kolejny okres podwyższonej zmienności na niektórych parach walutowych. Walutą szczególnie narażoną na duże wahania będzie funt brytyjski.

Przed południem czekają nas kolejne już w ostatnich dniach dane o inflacji – tym razem dotyczyć będą one gospodarki brytyjskiej. Dane te są niezwykle istotne w kontekście coraz bardziej prawdopodobnej podwyżki stóp procentowych w wielkiej Brytanii. Poziom inflacji już od dłuższego czasu znajduje się ponad celem inflacyjnym Banku Anglii i decydentom z MPC ta sytuacja coraz mniej się podoba. Dalszy wzrost inflacji mógłby praktycznie przesądzić o podwyżce w najbliższych miesiącach, a z kolei spadek może nieco ostudzić nastroje inwestorów.

Dziś poznamy jeszcze indeksy ZEW, dotyczące nastrojów ekonomicznych w gospodarce Niemiec i strefy euro. Tutaj szansa na znaczące reakcje ze strony rynku walutowego (pary z EUR) jest znacznie mniejsza, ale nie należy jej wykluczać.

Kolejny okres podwyższonej zmienności może przypaść na popołudnie, ale nie będą to dane zza oceanu, ale wciąż wydarzenia związane z walutami europejskimi. Zaplanowane na godzinę 15:30 przemówienie Marka Carneya może znów ruszyć notowaniami funta, szczególnie z tego względu, że szef Banku Anglii będzie się mógł odnieść do nowych danych o inflacji.

 

Sesja europejska (18.07.17)

10:30 – GBP – Inflacja w Wielkiej Brytanii

11:00 – EUR – Nastroje ekonomiczne w Niemczech i strefie euro (wg ZEW)

15:30 – GBP – Przemawia Mark Carney (BoE) 

 

Sesja amerykańska (18.07.17)

14:30 – USD – Wskaźniki cen importowych i eksportowych 

 

Sesja azjatycka (18.07.17)

brak istotnych wydarzeń


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk