• Odbierz prezent
Przygotowanie do sesji - UWAGA DANE! [10.05.17]
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie publikacje makroekonomiczne mogą być dziś źródłem podwyższonej zmienności na rynku

Choć kalendarz makroekonomiczny dziś nie obfituje w sporą ilość ważnych odczytów, to zawiera jedno kluczowe wydarzenie, które w trakcie sesji azjatyckiej może wygenerować sporą zmienność. Do południa handel może być dość spokojny, a inwestorzy zaczną ‘rozkręcać się’ podczas sesji amerykańskiej.

 

W trakcie sesji europejskiej jedynym istotnym wydarzeniem jest przemówienie Mario Draghiego. Szef EBC będzie przemawiał przed holenderskim parlamentem i będzie to jego pierwsza publiczna wypowiedź od czasu wyborów we Francji.

Podczas sesji amerykańskiej poznamy dane zapasach ropy naftowej w USA, które mogą wpłynąć na notowania ropy. Dodatkowo wieczorem przemawiał będzie jeden z przedstawicieli Fed- jastrzębio nastawiony w ostatnich miesiącach Eric Rosengren.

Głównym wydarzeniem sesji azjatyckiej i całego dnia będzie decyzja banku centralnego z Nowej Zelandii. Choć nie oczekuje się zmian w nastawieniu polityki pieniężnej RBNZ, to dolar nowozelandzki może silnie reagować na wskazówki dotyczące przyszłych podwyżek stóp procentowych.

 

Sesja europejska (10.05.17)

14:00 – EUR – Przemawia Mario Draghi (EBC)

 

Sesja amerykańska (10.05.17)

16:30 – WTI – Zapasy ropy naftowej w USA

18:00 – USD – Przemawia Eric Rosengren (Fed)

 

Sesja azjatycka (10/11.05.17)

23:00 – JPY – Przemawia Haruhiko Kuroda (BoJ)

23:00 – NZD – Decyzja RBNZ w sprawie polityki pieniężnej

00:00 – NZD – Przemawia Graeme Wheeler (RBNZ)

03:10 – NZD – Przemawa Graeme Wheeler (RBNZ)

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk