• Odbierz prezent
Przygodowa gra akcji Saboteur SiO od 18 września dostępna w sklepie Nintendo eShop!

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, wyznaczył datę premiery Saboteur SiO w wersji na Nintendo Switch. Najnowsza część popularnej serii Saboteur będzie dostępna w sklepie Nintendo eShop od 18 września. Cenę gry ustalono na 8.99 EUR. W projekcie SimFabric pełni rolę wydawcy. Poprzednie części serii Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel w wersji na PlayStation 4, już w ciągu pierwszego dnia sprzedaży zwróciły spółce wszystkie koszty zainwestowane w wydanie i porting gry.

- Za nieco ponad dwa tygodnie w sklepie Nintendo eShop fani legendarnej serii Saboteur będą mogli nabyć jej najnowszą część – Saboteur SiO. Początki popularnej serii sięgają lat 80-tych, a za ich powstanie odpowiada brytyjski twórca Clive Townsend. W najnowszej odsłonie gracze znajdą zupełnie nowe lokacje oraz zmierzą się z nieznanymi dotąd przeciwnikami – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric SA.

Cena gry została ustalona na 8.99 EUR. W procesie jej powstawania SimFabric odpowiadało za porting oraz całościowy proces wydawniczy. Studio jest także właścicielem praw majątkowych do tytułu. Spółka ma w planach wydanie Saboteur SiO na konsole PS4 oraz Xbox One. Premiera gry w tych wersjach planowana jest w Q4 2020 roku.

W sierpniu spółka wprowadziła do sprzedaży na konsole PlayStation 4 dwie poprzednie gry z serii Saboteur!, Saboteur II: Avenging Angel. W dniu premiery wygenerowały sprzedaż, która pokryła wszystkie koszty związane z ich portowaniem i wydaniem. – Wersje tych gier na PS 4 zarabiają w podobnej skali jak wersje wydane na Nintendo, gdzie ich łączna sprzedaż przekroczyła 100 tys. sztuk. To bardzo dobry wynik – mówi Julia Leszczyńska prezes Zarządu SimFabric SA.

W klasycznej wersji sabotażysty gracz wciela się w anonimowego ninja, którego zadaniem jest przedostanie się do magazynu w celu kradzieży dyskietki z nazwiskami przywódców rebeliantów. Aby znaleźć dysk i uciec musi przedrzeć się przez kompleks pomieszczeń, składający się z magazynu, ciemnych tuneli i tajnego centrum dowodzenia. W trakcie rozgrywki pasek energii wyczerpuje się. Jego uzupełnienie jest możliwe poprzez nieruchomą postawę, odpoczynek czy znalezienie bezpiecznego miejsca. Dostępny jest wybór poziomu trudności, który określa m.in. ilu strażników jest na straży, ile czasu sabotażysta będzie miał na wykonanie swojej misji jak będzie wyglądała trasa do dysku.

Na mocy zawartej umowy wydawniczej z twórcą serii, w przyszłości spółka wprowadzi do sprzedaży wszystkie trzy tytuły na konsole nowej generacji.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne. W lipcu 2020 roku spółka powołała drugą firmę zależną VRFabric, której celem będzie rozwój gier na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk