• Odbierz prezent
Przydział akcji w IPO Play. Duży popyt - duża stopa redukcji

Play Communications poinformował o przydziale akcji w swojej pierwszej ofercie publicznej. Zainteresowanie ofertą było niezwykle duże, co daje nadzieję na ciekawy debiut.

 

Pierwsza oferta publiczna (IPO) i debiut Play na Giełdzie

W komunikacie z 19 lipca br. Play Communications poinformowała o dokonaniu przydziału akcji w pierwszej  ofercie publicznej (IPO). Play Communications jest właścicielem całości udziałów w P4 sp. z o.o., będącej operatorem telefonii komórkowej Play.

Jak informowaliśmy w poprzednich  artykułach dotyczących Playa, przeprowadza on ofertę publiczną w związku z zamiarem wejścia na GPW. Prawdopodobny debiut giełdowy Play miałby odbyć się 27 lipca 2017 r.

 

Przydział akcji Play

Jak poinformowała Spółka, popyt ze strony Inwestorów Indywidualnych oraz uprawnionych pracowników (którzy mogli nabyć akcje na korzystniejszych od reszty rynku warunkach) wyniósł ok. 18 mln akcji. Tym samym popyt ten przewyższył ok. trzykrotnie liczbę przydzielonych akcji w transzy inwestorów indywidualnych. Liczba przydzielonych w tej transzy akcji wyniosła niespełna 6 mln akcji.

Inwestorzy nie mogą w związku z powyższym liczyć na tyle akcji, na ile złożyli zapisy. W lepszej sytuacji znajdują się ci inwestorzy, którzy złożyli zapisy na akcje wcześniej - w okresie od 4 do 7 lipca br. Stopa redukcji wyniosła w ich przypadku ok. 63,2%. W przypadku zapisów złożonych w okresie od 8 do 12 lipca 2017 r., stopa redukcji wyniosła ok.  81,6%.

Uprawnionym pracownikom przydzielono 157 367 akcji. Redukcja nie wystąpiła. Pozostałe, ponad 115 mln akcji przydzielono inwestorom instytucjonalnym. Akcje zostaną zapisane na rachunkach papierów wartościowych 21 lipca w przypadku inwestorów indywidualnych i uprawnionych pracowników oraz 26 lipca w przypadku inwestorów instytucjonalnych.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk