• Odbierz prezent
Przychody Skinwallet wzrosły w IV kwartale 2020 r. o 45 proc. r/r

Skinwallet, szczecińska spółka z sektora e-sportowego, podsumowuje wyniki finansowe za IV kwartał 2020 r. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 3,0 mln zł wobec niespełna 2,1 mln zł w analogicznym okresie 2019 r. Przychody netto ze sprzedaży w całym 2020 roku są aż o 122 proc. wyższe r/r. W czwartym kwartale spółka zakończyła pierwszy etap prac rozwojowych nad nową platformą Skinwallet Market, uruchamiając jednocześnie aktywne działania związane z pozyskiwaniem użytkowników oraz rozpoczynając amortyzację wytworzonych wartości niematerialnych i prawnych.

Skinwallet jest właścicielem dwóch szybko rozwijających się platform do handlu wirtualnymi przedmiotami z gier wideo. Działająca od 2019 r. platforma Skinwallet Instant jest jednym z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit, tj. w sposób pozwalający na sprzedaż wielu przedmiotów równocześnie, a także największą polską stroną zajmującą się handlem takimi aktywami. Prowizja Skinwallet od przeprowadzonych na platformie transakcji utrzymuje się średnio na poziomie 15-20 proc. Drugą z platform jest uruchomiony w październiku 2020 r. Skinwallet Market. Serwis prowadzony w modelu marketplace umożliwia kupno, sprzedaż oraz wymianę dóbr cyfrowych bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

Od chwili startu Skinwallet Market zgromadził już ponad 18 tys. użytkowników, a liczba ta systematycznie rośnie.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy w IV kwartale 2020 r. Odnotowaliśmy wzrost przychodów netto ze sprzedaży na poziomie 45 proc., co pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. Roczny przychód netto wzrósł o 122 proc. do prawie 12,7 mln zł. W ciągu tego roku znacząco zwiększyliśmy rozpoznawalność naszej marki oraz poszerzyliśmy portfolio produktów oferowanych użytkownikom. Pozwoliło nam to skorzystać na wzroście zainteresowania gamingiem, który w 2020 roku był wyraźnie zauważalny - mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. - W ostatnim kwartale 2020 uruchomiliśmy pierwszą wersje marketplace i w związku z tym pojawiły się dodatkowe koszty amortyzacji. Jednocześnie zamknęliśmy prace związane z wdrożeniem wszystkich funkcjonalności nowej platformy, a już na początku stycznia przeprowadziliśmy premierę jej pełnej wersji. Działania te otwierają nas na zupełnie nowe rynki, czego efekty spodziewamy się zobaczyć w wynikach finansowych w 2021 roku – dodaje.

O spółce:

Skinwallet jest właścicielem platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, funkcjonujących w dwóch modelach: instant oraz marketplace. Skinwallet Instant umożliwia użytkownikom pozyskanie natychmiastowej wyceny i sprzedaż dóbr cyfrowych za pieniądze. Skinwallet Market pozwala na handel wirtualnymi przedmiotami z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, obsługując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży. Najważniejszym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, jednak platformy obsługują również handel przedmiotami z gier Dota 2 oraz Team Fortress 2.

Spółka Skinwallet powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder. Od 2 września br. jest notowana na rynku NewConnect.

 

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk