• Odbierz prezent
Oponeo spółka przychody GPW

Spółka Oponeo poinformowała o wynikach ze sprzedaży za kwiecień 2018 r. Były one wyższe o 52% w stosunku do wyników za kwiecień ubiegłego roku.

 

7 maja znana ze sprzedaży opon – spółka Oponeo poinformowała o wynikach ze sprzedaży za kwiecień. Według komunikatu, wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez spółkę w kwietniu 2018 r. wynosi 114,6 mln zł, co oznacza wzrost o 52% w stosunku do wielkości przychodów osiągniętych w kwietniu 2017 r., które wyniosły 75,4 mln zł.

Przychody za okres od 01 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku ukształtowały się na poziomie 233,6 mln zł, co stanowi wzrost o 12% w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego w wysokości 208,5 mln zł.

Jak informuje spółka, podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych w kwietniu 2018 r., był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki OPONEO.PL.

Spółka Oponeo sprzedaje opony i felgi przez internet. Działalność spółki obejmuje 13 krajów Europy oraz USA. Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl - największa w Europie baza informacji na temat opon samochodowych. Oprócz tego spółka prowadzi jeszcze kilka innych portali dotyczących branży samochodowej. Spółka obsługuje klientów detalicznych i biznesowych. Udział firmy w rynku internetowej sprzedaży opon wynosi 75 procent, a udział w całym rynku sprzedaży opon szacowany jest na około 6-8 procent.

Spółka jest obecna na GPW od 2007 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

 

FXMAG akcje przychody oponeo ze sprzedaży wzrosły o 52% oponeo.pl spółka gpw przychody 1

Wykres Oponeo - interwał tygodniowy

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk