• Odbierz prezent
Przewodnik po rynku NewConnect. Wszystko, co musisz wiedzieć o funkcjonowaniu NewConnect
  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie opublikowała Przewodnik po rynku NewConnect, który powstał dzięki współpracy z Autoryzowanymi Doradcami NC
  • Przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat zasad funkcjonowania rynku NewConnect oraz poszczególnych etapów uzyskiwania statusu spółki notowanej na tym rynku

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) we współpracy z Radą Autoryzowanych Doradców rynku NewConnect opracowała pierwszą kompleksową publikację na temat zasad funkcjonowania rynku NewConnect (NC) pt. „NewConnect - przewodnik”. Przewodnik obejmuje m.in. szczegółowy opis procesu emisji i wprowadzenia akcji na NC, rolę Autoryzowanych Doradców na tym rynku, aspekty prawne uwzględniające najnowsze zmiany w Regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu, prawie krajowym i unijnym oraz porusza najważniejsze kwestie związane z uzyskaniem i posiadaniem statusu spółki notowanej na NewConnect.

Dostrzegamy duży potencjał dalszego rozwoju rynku NewConnect, ponieważ obserwujemy duże zainteresowanie spółek notowaniem na tym rynku, jak i rosnącą aktywność inwestorów. Dzięki uzyskaniu w ubiegłym roku statusu SME Growth Market, NewConnect wszedł do wyższej ligi europejskiej, co przełożyło się na ułatwienia regulacyjne dla jego emitentów. NewConnect jest bardzo interesującą opcją dla małych firm poszukujących kapitału na rozwój oraz płynności dla swoich akcji. Przewodnik po rynku NewConnect w przystępnej formie przybliża zasady działania tego rynku potencjalnym emitentom oraz ich właścicielom, rozważającym wejście na publiczny rynek akcji – mówi Piotr Borowski, Członek Zarządu GPW.

Przewodnik po rynku NewConnect

Przewodnik został opracowany dzięki współpracy GPW z przedstawicielami Autoryzowanych Doradców reprezentującymi środowisko AD w Radzie Autoryzowanych Doradców – komitecie doradczym GPW ds. rozwoju alternatywnego systemu obrotu.

 


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie - wiadomości prasowe

Największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk