• Odbierz prezent
Przesunięcie premiery Cyberpunka 2077 nie takie straszne. Wzrosty indeksu WIG20

Przed piątkowym otwarciem w Warszawie sen z powiek inwestorów spędzała informacja o przesunięciu premiery najbardziej wyczekiwanej gry roku – Cyberpunk 2077. CD Projekt poinformował w czwartkowy wieczór o przełożeniu daty premiery na 19 listopada 2020 z uwagi na konieczność finalnego dopracowania gry i usuwania błędów. Jak zapewniła spółka, działania te nie mają wpływu na zawartość gry, która jest ukończona oraz jej testy, rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata. Prezes Adam Kiciński dodał, że każda decyzja o przełożeniu premiery dużo spółkę kosztuje, ale wierzy, że kolejny termin będzie ostatecznym.

Analitycy zgodnie stwierdzali, że odroczenie premiery gry o kolejne dwa miesiące nie powinno mieć przełożenia na szacunki sprzedaży, a potencjalne piątkowe, spadki notowań należy wykorzystać do akumulacji udziałów. Kilka minut po otwarciu kurs zaczął spadać w okolice 375 zł, z którego to zdołał odbić się i pozostawał w okolicach 380 zł, aż do godziny 16. Po tej godzinie zaczął dynamicznie piąć się w kierunku czwartkowego zamknięcia. Ostatecznie poziom ten udało się nie tylko osiągnąć, ale i zakończyć sesję z przytupem, notując na zamknięciu poziom 392,70 zł (+1,39%)

Ostatecznie piątkową sesję można również uznać za udana dla większości spółek notowanych na GPW. Na zamknięciu WIG20 wzrósł o 0,67%, WIG o 0,36%, a sWIG80 o 0,67%. Gorzej spisały się spółki średnie, mWIG40 spadł o 1,11%.

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk