• Odbierz prezent
Przesilenie na akcjach Allegro. Czy to już koniec szaleńczych wzrostów?

Prawdopodobnie mało kto się spodziewał, że spółka Allegro odniesie tak spektakularny sukces w trakcie pierwszych dni notowań na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jednak po ponad 100% wzroście, pojawiają się dzisiaj pierwsze oznaki osłabienia.

Allegro- co się wydarzyło od debiutu?

W poniedziałek o godzinie 9:15 doszło do pierwszej transakcji na walorach spółki Allegro. Już wtedy wszyscy akcjonariusze wiedzieli, że inwestycja nabycia udziałów polskiego giganta po 43 zł za sztukę było rewelacyjnym pomysłem. Oczywiście towarzyszył im niedosyt związany z 85-procentową redukcją podczas zapisów, jednak otwarcie 50 procent powyżej ceny emisyjnej, powinno zrekompensować ten niesmak. Co więcej, to właśnie ogromna redukcja sprawiła, że przez kolejne dni obserwowaliśmy niesłabnący popyt, ponieważ wiele osób oraz podmiotów chciało zwiększyć swoje zaangażowanie w tę spółkę. Dzisiaj o poranku mieliśmy do czynienia z kontynuacją tej tendencji, a kurs po kolejnym wzroście przekraczającym 10%, wylądował w rejonie 90 zł.

Środowa sesja może być przełomowa dla spółki Allegro

Około godziny 12:00 rozpoczęły się pierwsze niepokojące sygnały na spółce Allegro. Sekwencja niższych szczytów i dołków, to całkowita nowość na tych walorach, dlatego dzisiejsi nabywcy otrzymują właśnie przyspieszony kurs analizy technicznej. Cały ponad 10% wzrost został roztrwoniony, a nawet zeszliśmy już pod kreskę. Obecnie cena akcji spółki Allegro wynosi 78,50 zł.

Wykres: Kurs akcji spółki Allegro (3 dni) 

Wykres: Kurs akcji spółki Allegro (3 dni)


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk